Yana Kayar Kapı Sistemleri

Yana Kayar Kapı Sistemleri

Yana kayar kapı sistemleri giriş çıkışlar yapılırken uzaktan kumandalı olarak kullanılan bir motor ile beklentilerin üzerinde konforlu ve hizmet vermektedir. Yana kayar kapı ray ve transmisyon mili üzerinde güç uygulaması ile hareket eden demir, ahşap, alüminyum veya çelikten üretilmiş kapılardır. Demir olarak üretilmiş yana kayar kapı sistemleri ferforje kapı, çit kapı, tel kapı gibi mekanik aksamlardan meydana gelmektedir. Bu kapı sistemi hastane, site, karakol gibi mekânlarda giriş çıkış sırasında güvenliği sağlamak, araç giriş çıkışını kontrol altında tutmak için kurulan bir düzenek olmaktadır. Yana kayar kapılar tek bir kanattan meydana gelmektedir. Kapıların hareket edebilmesi için uzun ve dar bir boşluk olması gerekir. Bu kapılar genellikle geniş girişlerde, yokuşa yerleştirilmiş olan girişte veya dairesel yapıda olan kapıların açılması için yeterli alan olmayan durumlarda kullanılmaktadır.

Yana Kayar Kapı Motor Seti Ne İşe Yarar?

Yana kayar kapı sistemleri içerisine yerleştirilmiş olan motorlar kapıların otomatik olarak kullanılmasını sağlamaktadır. İnsan gücüne dayalı olarak kullanılan manuel yana kayar kapılar pek kullanışlı olmadığı için otomatik kapılar daha çok tercih edilmektedir. Kapılarınızı motor takarak küçük bir maliyetle otomatik kapı ya dönüştürebilirsiniz. Yana kayar kapı motor seti ile araçlarınızla bahçenize girerken aracınızda inmek zorunda kalmadan giriş yapabilirsiniz. Yağmurlu havalar gibi hava koşullarında otomatik yana kayar kapı sisteminiz sayesinde aracınızdan inmeden konforlu giriş çıkış ve kolay giriş çıkış yapabilirsiniz. Motor sayesinde maksimum güvenlik önlemini de almış olacaksınız.

Yana Kayar Kapı Sisteminde Bulunan Özellikler

Yana kayar kapı sistemleri içinde küçük kapılar için ağırlığı 300 kilograma kadar olan kapı kanatları kullanılabilir. Ağırlığı orta seviyede olan kapılar için 600 ile 1000 kilogram arasında değişen kapı kanatları kullanılabilir. Her mekânın özelliğine uygun yana kayar kapı sistemi bulunmaktadır. Hastane, sanayi,alışveriş merkezleri gibi büyük mekânları kapıların da bulunan kanatların 3500 kilograma kadar ağırlık seçenekleri bulunabilmektedir. Mekânın özelliğine göre ağırlıkta kanatlar seçmek uzun vadeli performansının artmasına yardımcı olacaktır. Bu kapılarda emniyet fotoseli, paslanmaz gövde bulunmaktadır. Yüksek frekanslarda alıcılar ve vericiler, flaşör ikaz lambaları da bulunan diğer özellikler arasındadır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın