Otomatik Kapı Motoru

Eroğlu Otomasyon , otomatik kapı motorları konusunda yıllardan beridir süre gelen tecrübesi sayesinde sizlere en uygun ürünleri, en iyi koşullarda vermeye devam etmektedir.

Bir bahçe kapınız, bir garaj kapınız veya benzer bir alanda kullandığınız bir kapı ihtiyacınız var ise şüphesiz bu sistemin en önemli parçası kapı motorudur.

İnsan vücudunda kalp kan pompalama görevi gördüğü gibi kapılarda da hareketi sağladığı için en önemli parçanın, vücutta kalbin gördüğü işlevi otomatik kapı motorlarının gördüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ehil olmayan bir kişi tarafından seçilecek bir otomatik kapı motoru size oldukça pahalıya mal olacak zararlar açabilir. Bunun yanında sadece maddi kayıp değil, oldukça zaman kaybedebilir, site apartman gibi alanlarda kullanılan kapılar yüzünden komşularınız ile istemediğiniz şeyler yaşanmasına bile sebep olabilir.

Otomatik kapı motoru seçerken dikkat edilecek birçok değişken bulunmaktadır. Elbette kapının türü en önemli faktördür ancak zaten farklı tür kapılar için üretilmiş kapı motorlarını zaten kullanamazsınız.

Kapının ağırlığı önemli kriterlerden birisidir. Kapı gövdesi farklı malzemelerden yapılmış olabilir. Veya uzunluğuna ve yüksekliğine bağlı olarak kütlesi büyük bu yüzden ağırlığı da büyük olabilir. Birkaç yüz kg dan tutun birkaç ton ağırlığındaki kapılar için farklı motorlar üretilmiştir.

Yine otomatik kapı motorları seçerken kapı uzunluğu dikkate alınmalıdır. Kapı uzunluğu hem kapının açılma hızına (süresine) etki edebileceği gibi hem de direkt olarak çalışma saatine de etki edecektir.

Kapının açılma kapanma hızı, çalışma saatleri de önemli faktörler arasında yer almaktadır. Yine kapının düz bir zemin üzerinde hareket edeceği var sayılmaktadır. Eroğlu Otomasyon mühendisleri kapıların hareket edeceği zemin eğimli ise bunları da göz önüne alarak gerekli hesaplamalardan sonra sizlere en doğru seçenekleri sunmaktadır.

Elbette fiyat yine önemli bir unsurdur. Ancak hem işletme maliyetleri hem de satın alam maliyetleri ile beraber toplam maliyet göz önüne alındığında pahalı olan ürünü tercih etmek her zaman doğru bir tercih olmayacağı gibi satın alma yaparken ucuz olanı satın almak da yine doğru bir seçenek olmayabilir.

Problemsiz uzun yıllar en doğru otomatik kapı motorunu seçmek istiyorsanız hemen bizi arayın.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın