Otomatik Kayar Kapı Sistemleri

Otomatik Kayar Kapı Sistemleri

Otomatik kayar kapı sistemleri ray üzerinde kayma ile hareket eden genellikle tek bir kanattan meydana gelmiş kapılardır. Kullanıcılara rahat ve güvenli kullanım sağlamaktadır ve çok geniş alanlarda tercih edilmektedir. Otomatik kayar kapı sistemleri manuel olarak kullanılan kapılarda kaybedilen zamanı ortadan kaldırmaktadır. Özellikle bahçe kapılarında tercih edilen bu sistem için uzun ve dar bir boşluk gerekmektedir. Geniş girişlere sahip olmayan mekânlarda otomatik kayar kapı kullanmak faydalı olacaktır. Manuel olarak tercih edilmiş manuel kapılarınızı yana kayar kapı motorlarını eklenmesi ile otomatik bir sistem elde edebilirsiniz. Manuel kapılar insan gücüyle çalıştığından dolayı bahçenizin içerisine araçlarınızı alırken aracınızdan inmeniz gerekmekteydi ancak bu motorların ilave edilmesiyle birlikte araçlarınızdan inmeden kapılarınızı açabileceksiniz.

Yana Kayar Kapı Motoru

Otomatik kayar kapı sistemleri içerisinde bulunan yana kayar kapı motorları içerisinde engel tespit fonksiyonu bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde araçlarınız kapıdan geçmeden veya insanlar kapıdan yaya olarak geçmeden bu kapıların kapanması söz konusu değildir. Bu özellik sayesinde can ve mal güvenliğinize hiçbir zarar gelmemektedir. Otomatik kayar kapının hareketinin engellenmesine sebep olacak bir cisim ile karşılaşıldığında canlı veya cansız varlıklara zarar gelmemesi için kapı hareketi durmaktadır. Yana kayar kapı motorları insan gücü ile çalışan kayar kapılara eklenerek bu kapıların otomatik olmasını sağlamaktadır.

Manuel Kayar Kapıları Otomatik Kayar Kapılara Çevirirken Dikkat Edilmesi

Gerekenler

Yana kayar kapı motoru tercih edilirken ahşap olarak yapılmış, alüminyum, ferforje ya da demir malzemelerinden üretilmiş manuel kapılarımızın kanat ağırlıkları ve kanat uzunluklarına uygun olan motor modellerini tercih etmelisiniz. Bu özelliklere dikkat ederek uzun ömürlü otomatik kayar kapı sistemleri sahibi olabilirsiniz. Ayrıca firma tercih yaparken kaliteli ürünleri satışa sunan firmaları tercih etmeli ve yetkili servisi bulunan firmaları tercih etmelisiniz. Otomatik kayar kapı sistemleri motor epoksi toz boya kullanarak boyanmış olması gerekmektedir ve özel alaşımdan üretilmiş olmalıdır. Hava olaylarından etkilenmeyecek yapıda olmalıdır. Bütçenize ve mekânlarınıza uygun olan otomatik kayar kapıları seçerek güvenliğinizi ve rahatlığınızı arttırırken estetiği de kolaylıkla yakalayabileceksiniz.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın