Yana Kayar Kapı Motoru Seti

Yana Kayar Kapı Motoru Seti

Manuel olarak insan gücüyle çalışan yana kayar kapılar yana kayar kapı motoru seti takılarak otomatik hale getirilebilir. Otomatik hale getirilen kapılarda geçişler daha kısa sürede yapılır ve bu kapılar maksimum güvenlik özelliği göstermektedir. Otomatik yana kayar kapılar kapanma sırasında önüne herhangi bir insan veya cisim çıkması durumunda durur ya da tersi yönünde hareket etmeye başlar. Yana kayar kapı motoru seti kullanılacaksa takılacak kapının ağırlığı ve bu kapının uzunluğu dikkate alınmalıdır. Ağrılık ve uzunluk dikkate alınmadan takılan motorlar işlevlerini yeteri kadar yerine getiremez.

Yana Kayar Kapı Motoru Özellikleri

Yana kayar kapı motoru seti az, orta veya yoğun kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Bu kapıları 90 santimetre/saniye kademesinden 32 santimetre/saniyeye kadar olan 6 farklı kademede hız seçenekleri bulunmaktadır. ACve DC ile çalışma seçenekleri bulunur. Yana kayar kapı motoru 200, 350, 400, 500, 600, 1000, 1500, 1800, 2000, 2200, 2250, 3000 kilogramlık kapıları itme kapasitesine sahiptir. Motorların farklı fonksiyonlarda kontrol üniteleri bulunmaktadır. Yüksek frekanslarda alıcıları vericileri bulunur. Flaşör ikaz lambaları 24 VDC ve 220 V AC’dır. Yana kayar kapı motor seti içerisinde emniyet fotoseli paslanmaz gövde, kumandalı geçiş, butonlu geçiş, kartlı geçiş ve şifreli geçiş özelliği vardır. Paslanmaz kramiyer dişlisi 8 milimetreden 20 milimetre kalınlığında kadar olabilmektedir.

Yana Kayar Kapı Motoru Çeşitleri

Ağırlığı az olan yana kayar kapılar (100 kilogramdan 500 kilograma kadar olan kapılar) için kullanılan motorlar, 600 kilogramdan 900 kilograma kadar ağırlığı orta yoğunlukta olan kapılar için kullanılan motorlar vardır. Son olarak 1000 kilogramdan 3500 kilograma kadar ağırlığı çok ve yoğun olan kapılar için kullanılan motorlar olarak üçe ayrılmaktadır. Robus serisinde bulunan 2 kademeli olan farklı hız seçenekleri bulunmaktadır. Robus serisinde 6 kademeli olan farklı hız seçenekleri bulunmaktadır. Yana kayar kapı motoru seti tercih edilirken kalite güven ve ekonomiyi ön planda tutmuş olan firmalardan tercih etmeliyiz. Kaliteli olarak üretilen motor setleri kapılarınızı daha uzun ömürlü olması konusunda size yardımcı olacaktır.

Benzer Gönderiler

Yorumlar (1)

Elinizde olan motorlar katlanabilir garaj kapılar için kullanılıyor mu?
Fiyat listesini alabilir miyim?
Bosna Hersek’e ürünlerinizi göderebiliyor musunuz?

bir yorum bırakın