Villa Kapı Motoru

Villa Kapı Motoru

Yaşanan villanın bahçelerine geçişlerin yapılması ve güvenliği artması için takılan bahçe kapılarınız manuel veya otomatik olabilmektedir. Manuel bahçe kapıları açılış ve kapanışları sırasında insan gücüne ihtiyaç duymaktadırlar. Bu da size giriş çıkış yaparken ekstra bir çaba demektir. Manuel kapılar ile aracınızla bahçenize girerken aracınızdan inerek kapıyı açıp sonra tekrar iniş yapıp kapıyı kapatmanız gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemeyen kişiler kapılarını otomatik kapı olarak tercih edebilirler. Otomatik kapılar manuel kapılar gibi insan gücüne ihtiyaç duymayıp kullanılan sensörlerle birlikte canlı ve cansız varlıkları kolaylıkla algılayarak kendiliğinden açılmaktadır. Kapınızın kendiliğinden açılmasını istemiyor iseniz kumandalı sistemle çalışan otomatik kapıları da Tercih edebilirsiniz. Villa kapılarının otomatik olması için villa kapı motoru kullanılması gerekmektedir.

Villa Kapısı Motoru Özellikleri

Villa kapı motoru içine engel tespit fonksiyonu takılmaktadır. Engel tespit fonksiyonu giriş çıkış yapılırken kapıların kapanma olasılığını ortadan kaldırmaktadır. Bu özellik kapı arasında yaşanması muhtemel sıkışmalı durumlarını engellemektedir. Can ve mal güvenliğinin korunması sağlamaktadır. Motorlar içerisinde emniyet fotoseli vardır ve paslanmaz gövdeler bulunması ile birlikte motorlar uzun ömürlü olabilmektedir. Üstün özellikler de alıcı ve vericiler vardır. Alıcı ve vericiler herhangi bir şey algılandığında kapının açılmasını algılama bittiğinde kapının kapanmasını sağlamaktadır. Motorların kullanılmasıyla ve bu özellikleri yükselmesiyle insan gücüne ihtiyaç ortadan kalkmıştır. Flaşör ikaz lambaları ile kapılarını açılıp kapanması esnasında alarm vererek uyarı yapılmaktadır. Bu özellik güvenliğin sağlanması açısından önemli olmaktadır.

Villa Kapısı Motor Çeşitleri

Villa kapı motoru seçimi yapılırken kapının ağırlık ve uzunluğu göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır. 100 kilogram ve 500 kilograma kadar ağırlığa sahip için kullanılan motorlar bulunmaktadır. 600 kilogram ve 900 kilogram villa garaj kapıları için kullanılan motorlar vardır. 1000 kilogram ve 3500 kilogram olan villa kapıları için kullanılan motorlar vardır. Villa kapısı motorları kapıların az ağırlığı olan, orta ağırlığı olan ve çok ağırlığı olan diye üç kısımdan oluşmaktadır. Villa kapısı motorları çalışma hızlarına göre de iki kademeli hız seçeneği olan ve 6 kademeli hız seçeneği olan motorlar diye ikiye ayrılmaktadır. Villa kapısı motoru tercih edilirken kapılarınızda yaratacak güvenlik önlemleri dikkate alınmalı kalite ön planda olmalıdır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın