Ucuz Otomatik Kapı Motoru

Ucuz Otomatik Kapı Motoru

Ucuz otomatik kapı motoru ile ray üzerinde kendiliğinden kayma şeklinde hareket eden kapılara sahip olabiliriz. Bu kapıları kullanan kişiler daha rahat ve güvenli bir kullanımın sahibi olmaktadır. Otomatik kapı motoru belirlenmiş yöne doğru kapının açılma kapanma hareketlerini sağlamaktadır. Kapılardan yapılan giriş çıkışlar motorlarda kamera kullanılmasıyla da kontrol altına alınmış olur. Bahçe kapıları çoğunlukla demirden yapılmış ferforjeler üzerine takılmaktadır.Bahçe kapılarınıza otomatik kapı motoru taktıracaksanız motoru takacak olan kişilere bilgi vermeniz gerekmektedir. Otomatik kapı motorları kapının uygun olan yerlerine kaynatma yolu ile veya vidalanarak montaj edilmektedir.

Otomatik Kapı Motoru İşlevleri

Ucuz otomatik kapı motoru içerisinde bulunan diskler sayesinde dişli mekanizmaya hareket vermektedir. Otomatik kapı motorunun iki uç kısmında fotoseller bulunmaktadır. Fotoseller sayesinde kapı hareketi sırasında araya canlı veya cansız bir varlık girerse kapı hareketini durdurur veya ilerleme hareketini tersine çevirir ve geriye doğru gider. Yine de otomatik kapı motoru çalışırken kapıların önünde bir şey olmamasına dikkat etmeli, gerekli önlemleri almalıyız. Otomatik kapılar sensörler yardımıyla kendiliğinden çalışacağı gibi kumanda ile de kontrol edilebilmektedir. Kapılarınız manuel kapılar ise bunlara motor ilave edilmesiyle kapılarınız otomatik hale getirebilmektedir. Ucuz otomatik kapı motoru ile birlikte daha konforlu ve pratik bir bahçe kapısına sahip olabilirsiniz.

Otomatik Kapı Motoru Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Ucuz otomatik kapı motoru seçimi yapılırken bahçe kapınızın ağırlığı ve uzunluğunu dikkate alarak seçim yapmalıyız. Bu özellikler dikkate alınmadan yapılan seçimler kapının işlevini yeterince yerine getirememesine neden olacak, kısa zamanda motorlarınızın bozulmasına neden olacaktır. Kapılarınızı açılma hızlarının ayarlanabilecek motorlar ve sabit hızlarda hareket etmesini sağlayan motorlar vardır. Kapı motoru seçimi yapılırken bu iki özelliğinde dikkate alınması gerekmektedir. Eskimiş olan manuel kapılarınızı otomatik kapı motoru taktırırken bazı teknik kontrollerin de yapılması gerekmektedir. Kapının kanatları manuel olarak kolayca hareket ettirilebilir olmalıdır. Kolay hareket sağlamıyorsa kapının tekerlek ve ray kontrolleri yapılmalıdır. Tekerlek ve ray sisteminde bozukluk varsa bunlar tamir edildikten sonra otomatik kapı motoru takılmalıdır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın