Bahçe Kapı Motoru

Hayatınızı oldukça kolaylaştıran bahçe kapılarınız için doğru bahçe kapı motoru seçmeniz gerekmektedir.

Aracınızdan inmeye gerek kalmadan, iklim şartlarından etkilenmeden binaların girişlerinde bulunan bahçe kapılarınızdaki en önemli bileşeni bahçe kapı motorudur.

Bahçe kapı motoru seçerken, kapınızın tipi elbette önemlidir. Çünkü farklı tip kapılarda farklı tip kapı motorları kullanılmaktadır. Yana kayar bahçe kapılarında kullanılan motorları, dairesel tip bahçe kapılarında kullanılamamaktadır.

Bunun haricinde kapıların taşıyacağı yük, uzunluk, açma kapanma hızları, çalışma yoğunlukları önemlidir.

Bahçe kapı motorları, sistemin en önemli parçası olması sebebi ile de maliyeti en çok olan parçasıdır. Bu nedenle gelişi güzel bir seçim yapmak hem mali açıdan sizi sıkıntıya sokabileceği gibi hem de çalışma konusunda oldukça verimsiz bir durum meydana gelebilir.

motorlarının günümüzde en önemli özelliklerinden birsinin teknolojik konularda oldukça yetenekli ve entegre bir çok sistem ile çalışabilmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kapı motorları, işlevsel olarak kapıyı açma kapatma görevini yerine getirmektedir. Ancak ne kadar hızlı açılıp kapanacağını siz belirleyebilirsiniz. Ya da kapı motoruna ek olarak sisteme dahil edilebilecek üniteler ile kapının alternatif şekilde açılıp kapanmasını da sağlayabilmek mümkün olmaktadır.

Buton, fotosel, uzaktan kumanda, açma kapama emniyeti, kartlı sistem, parmak izi okuyucuları gibi ilave sistemleri desteklemesi, daha karmaşık yapılarda daha iyi çözümler üretmenize olanak sağlayacaktır.

Bunun yanında, bahçe kapı motorları montajı en iyi ve hassas şekilde yapılmalıdır. Konusunda uzman olmayan kişiler tarafından yapılabilecek montajlar neticesinde oldukça sıkıntılı durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu tip durumlar işletme maliyetlerinize olumsuz olarak yansıyacağı gibi işlerinizin aksaması da söz konusu olabilir.

Bahçe kapı motorları ile ilgili her türlü sorularınızı bize iletebileceğiniz gibi, satış ve servis konusunda da her zaman bizi arayabilirsiniz.

1440501032869

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın