Bahçe Kapı Otomasyonu

Bahçe kapı otomasyonu, farklı türde bileşenlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş ve bahçe kapılarınızın üzerinde tam bir hakimiyet sağlayacağınız sitemlerdir.

Günümüzde farklı türde bahçe kapıları kullanıldığı gibi farklı türde ihtiyaçlar da söz konusudur. Örneğin fabrika da kullanılan bir bahçe kapısı oldukça geniş bir kapıyı; büyük kamyonların giriş çıkış yaptığı bir alanı kontrol ediyor olabilir. Böyle bir alan için uygulanacak sistem de hayli ağır bir kapı kullanılabileceği gibi fotosel haricinde bir sisteme ihtiyaç duyulmayabilir.

Ancak bir site giriş çıkışında faaliyet gösteren bir başka bahçe kapısı ise özellikle belirli saatlerde daha yoğun çalışmaya ihtiyaç duyabilir. Bunu yanında kapının açılıp kapanmasının kontrolü birden fazla kişide olabilir.

Bu tip durumlarda ise bahçe kapı otomasyonlarında uzaktan kumandalara, butonlu açma kapatma sistemlerine ihtiyaç duyulabilir.

Bahçe kapısı otomasyonları günümüzde uyumlu birçok bahçe kapısı motoruna uygulanabilmektedir. Bazı otomasyon sistemlerinin üniteleri ayrı olabileceği gibi günümüzde motorun üzerine entegre edilebilen sistemler de mevcuttur.

Bahçe kapı otomasyonları, bahçe kapılarınızdan oldukça fazla verim almanızı sağlar. Hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Elektronik entegreler üzerine depolanan veriler sayesinde farklı komutları bahçe kapı motorlarına ileten otomasyonların montajları da mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Günümüzde birçok firma, ürettiği ürünler için çeşitli mevsimsel şartlara dayanıklılık garantisi verse de, doğru montajı yapılmayan birçok ürün gibi bahçe kapı otomasyonlarının hatalı montajlardan kaynaklanabilecek arızalara yol açabilmektedir.

Bahçe kapı otomasyon sistemleri, çeşitli ilave özellikleri yönetebilecek şekilde yapılandırılmıştır. Örneğin uzaktan kumanda sistemi olan bir otomasyon sistemine daha sonra buton ve / veya kartlı açma kapama üniteleri de ilave edilebilir.

Konusunda uzun yıllardan beridir hizmet veren firmamız, bahçe kapı otomasyonları ile ilgili her türlü soru ve talebi cevaplamaya hazırdır.

1440501032740

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın