Bahçe Kapısı Motor Seti

Bahçe kapısı motor seti

Otomasyon bir işin makine ile insan arasında paylaştırılmasıdır. Otomatik kapılar Türkiye’de sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Bahçe, otopark gibi yerlerde otomatik bir kapı çok kullanışlı olmaktadır. Özellikle otopark olarak kullanılan kısımlarda otomatik bir kapının olmaması durumunda araç giriş çıkışlarında; araçtan in kapıyı aç, içeri gir tekrar araçtan in kapıyı kapat gibi zorluklar yaşanmaktadır. Halbuki otomatik bir kapı ile araçtan hiç inmeden kapı açılır, içeri girilir ve kapı kapatılır. Kapı motorları seçilirken kullanılacak kapının büyüklüğü, ağırlığına uygun bir motor tercih edilir. Seçilen bu motor kapının ağırlığını taşıyabilecek güç üretebilmelidir. Aksi takdirde motorun çalışmasında aksaklıklar yaşanabilir.

Bahçe kapısı motor setinin markası nedir ?

Türkiye’de bahçe kapısı motor seti olarak özellikle BFT ve FAAC markaları tercih edilmektedir. Bu iki marka sektörün önde gelen italyan devlerindendir. Sadece Türkiye’de değil Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre, Hollanda gibi avrupanın en gelişmiş ülkerinde de sıklıkla tercih edilen markalardır. Bunun yanında Asya kıtasında Hindistan’a bile uzanmış markalardır. Ürettikleri motorlar son derece kaliteli, sağlam ve dayanıklıdır. Ayrıca zorlu iklim şartlarında, yağmurda, düşük sıcaklıklarda, yüksek sıcaklıklarda hiç bir problem yaratmaksızın çalışmaktadırlar. Ve bu motorlar firmaların garantisi altındadır. Herhangi bir problem durumunda firmalar kesinlikle ürününün arkasındadır ve sadece satış değil satış sonrası destek olarak da her zaman tüketicinin yanındadırlar.

Bahçe kapısı motor setinde ne var ?

Satın alınan markaya ve ürünün modeline göre bahçe kapısı motor setinin içeriği değişmektedir. Genellikle bu setler kapı motoru, flaşör lamba, emniyet fotoseli, kumanda, kumanda alıcısı, kontrol kartı, montaj kiti ve çelik dişli gibi otomatik kapının düzgün bir şekilde çalışması için gerekli ekipmanları içerir. Üretici firmalar otomatik kapının montajını üstlenmektedir. Aynı zamanda motorun bakımlarını olası arıza durumunda tamirini de yapmaktadırlar. Tüketiciye daha uzun süreli ve randımanlı kullanım için püf noktalarını öğretmekte ve böylece tüketici üründen maximum performans almaktadır. Tüketici verilen talimatlara uyduğu takdirde motor uzun yıllarca hizmet etmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın