Ucuz Bahçe Kapısı Motoru

Ucuz Bahçe Kapısı Motoru

Yaşadığınız alanların bahçelerine takmış olduğunuz bahçe kapılarınız için uygun Ucuz bahçe kapısı motoru seçmeniz oldukça önem arz etmektedir. Manuel olan bahçe kapılarına bahçe kapısı motoru eklenmesiyle birlikte otomatik hale gelip hayatınızın daha fazla kolaylaşmasını sağlanmaktadır. Bahçe kapısı motoru bahçe kapılarının en önemli bileşenlerinden olup belirli bir maliyet gerektiren parçalardandır. Ucuz bahçe kapısı motoru takılan kapıların hangi hızda açılıp kapanacağını belirlemek sizin inisiyatifinizdedir. Motorları satın alırken kaliteli olanlarını tercih etmek önemli olmaktadır. Motoru takacak olan servis elemanlarının da işlerini iyi yapabiliyor olmaları gerekmektedir. Bu koşullara dikkat ettiğinizde daha uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz otomatik bahçe kapısına sahip olmuş olursunuz.

 

Ucuz Bahçe Kapısı Motoru Özellikleri

 

Ucuz bahçe kapısı motoru içerisinde engel tespit fonksiyonu vardır. Bu özellik kapılardan geçiş sırasında kapıların kapanmasını engellemektedir. Engel tespit fonksiyonlu kapı, kapının arasında sıkışmaları engelleyerek can ve mal güvenliğini korumaktadır. Motorlarda emniyet fotoseli bulunur. Paslanmaz gövdeler bulunması uzun ömürlü olmasına fayda sağlamaktadır. Yüksek frekansta alıcı ve verici bulunmaktadır. Alıcı ve vericiler canlı veya cansız bir şeyi algıladığında kapının açılıp geçiş sağlanması için vardır. Algılama olmadığında kapılar kapanmaktadır. Bu özellik sayesinde insan gücüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Bahçe kapısı motoru içerisinde flaşör ikaz lambası bulunması da kullanışlılık oranını arttırmaktadır. İkaz lambaları kapıların açılıp kapanmaları sırasında uyarı vererek sizi uyarmakta ve güvenliğinizin sağlanması açısından önemli olmaktadır.

 

Ucuz Bahçe Kapısı Motoru Çeşitleri

 

Ucuz bahçe kapısı motoru çeşitleri kapıların ağırlık durumlarına göre olmaktadır. 100 kilogramdan 500 kilogramlara kadar bahçe kapıları için kullanılmakta olan motorlar vardır. Ağırlığı orta seviyede olan 600 kilogramlardan 900 kilogramlara kadar bahçe kapıları için kullanılan motorlar vardır. Ağırlığı çok olan 1000 kilogramlardan 3500 kilogramlara kadar olan bahçe kapıları için kullanılmakta olan motorlar vardır. Bahçe kapısı motorları ağırlığı az, orta yoğunlukta ve ağırlığı çok olan diye ayrılmaktadır. Bu motorlar iki kademeli hız seçeneği bulunan motorlar veya 6 kademeli hız seçeneği bulunan motorlar olarak da ayrılmaktadır. Motor seçimi yapılırken güvenlik ve kaliteyi ön planda tutmalıyız.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın