Ucuz Bahçe Kapısı

Ucuz Bahçe Kapısı

Apartmanlar, müstakil evler, hastaneler, iş yerleri, sanayi bölgeleri gibi bahçesi olan yerlerde giriş çıkışı sağlamak ve güvenliği oluşturmak amacıyla bahçe kapıları kullanılmaktadır. Her bahçe farklı özelliklerde olduğu için bahçe kapıları da çeşitlilik göstermektedir. Ucuz bahçe kapısı seçerken bahçenin durumu göz önüne alınarak uygun ölçü ve modelde kapı seçilmelidir. Bahçenin genişliğine göre bahçe kapınızı tek kanatlı veya çift kanatlı olarak tercih edebilirsiniz. Bahçeniz çok küçükse yerden tasarruf sağlamak amacıyla raylı kayar kapılar tercih edilebilir. Geçişlerin daha kolay yapılmasını istiyorsanız otomatik bahçe kapıları tercih edebilirsiniz. Kapıdan içerinin görünmesini istemeyen kişiler kapalı sistem kapıları tercih edebilir bunu önemsemeyenler çit şeklinde yapılmış kapıları tercih edebilir. Her zevke ve her bahçeye uygun kapı modeli bulmak oldukça kolay olmakla birlikte isterseniz işlemeli, isterseniz desenli modelleri de tercih edebilirsiniz.

 

Otomatik Bahçe Kapısı mı, Manuel Bahçe Kapısı mı?

 

Manuel bahçe kapıları insan gücüyle çalışan bahçe kapısı modelidir. Örneğin bahçenizde araç park ediyorsanız ve manuel bir bahçe kapısı kullanıyorsanız Yağmurlu havalarda aracınızda inerek önce bahçe kapınıza açıp sonra aracınızı park etmeli, daha sonra tekrar araçtan iniş yaparak bahçe kapınızı kapatmak zorunda kalırsınız. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız otomatik bahçe kapısını tercih etmeniz gerekmektedir. Manuel bir bahçe kapısına sahipseniz bu kapınızı motor taktırarak otomatik hale getirebilirsiniz. Otomatik Ucuz bahçe kapısı sayesinde motorunuzu taktırabilirsiniz ve daha pratik, konforlu bir şekilde evlerinize giriş çıkış yapabilirsiniz.

 

Bahçe Kapısı Malzemeleri

 

Ucuz bahçe kapısı malzemelerinde son yıllarda kullanılmakta olan ferforje moda olmuştur. Ferforje kullanılan bahçe kapıları paslanmaz özelliğe sahip olmaktadır ve daha estetik durabilmektedir. Hava olaylarından daha az etkilenmesi ve uzun yıllar dayanıklı olması açısından ferforje kapıları tercih etmelisiniz. Bahçe kapınızı alüminyum, çelik, ahşap veya demir malzemelerden yaptırabilirsiniz. İkaz sensör alarmının bulunduğu kapılar ve algılayıcı alıcı – vericiler bulunan kapıları tercih etmeniz iyi bir seçenek olacaktır. Kullanılan malzemeye göre bahçe kapılarının fiyatları da değişiklik göstermektedir. Önemli olan mekânınıza uygun özelliklerde bahçe kapısı tercih etmek olduğunu unutmayın.

Benzer Gönderiler

Yorumlar (1)

Merhaba,
2 m yukselik 3 m eninde kanatlı demir ferforje kapi model ve fiyatlar hakkinda fiyat alabilir miyim?

bir yorum bırakın