Teleskopik Bahçe Kapısı

Teleskopik Bahçe Kapısı

Birbiri üzerinde kayan birkaç kanattan oluşan dar geçiş alanları için tasarruf ve bu alanlar için kolay geçiş imkânı sunan teleskopik bahçe kapısı alanlarınızın dış ve iç kısımlarının en geniş olarak kullanılabilmesinin sağlamaktadır. Bu kapı çeşidi her türlü alana kolaylıkla uygulanabilmektedir. Dar alanların en ideal sistemi olarak öne çıkmaktadır. Sistem sayesinde Kanatlar birbirleri üzerine ayarlanmış göreceli hızlarla açılıp kapanabilirler. Kullanılmış olan diğer kapı sistemlere giriş çıkışlar için gerekli geçiş boşluğu veremediği için teleskopik kapıları kullanmak geçiş problemini ortadan kaldıracaktır. Kapıların kapanma kuvvet kontrolü kapıları kullanan kişiler için maksimum düzeyde çalışma güvenliği oluşturmaktadır. Teleskopik bahçe kapıları müşterilerine göre bir sabit ve bir hareketli kanattan oluşmakta 2 sabit ve 4 adet hareketli kanattan oluşmaktadır.

Teleskopik Bahçe Kapısı Kontrol Sistemleri

Dar alanlar için kullanılması en ideal olan teleskopik bahçe kapısı kontrol sistemleri içerisinde bulunmaktadır. Radarlar sayesinde canlı veya cansız herhangi bir şey içeri girmek istediğinde görüş sağlanır ve kapı kendiliğinden açılabilir. El sensörü buton ve anahtarlı şartelde kontrol sistemleri içerisinde bulunan diğer öğelerdendir. Kapıların daha rahat ve kontrollü açılmasını sağlayan kontrol sistemlerinden bir tanesi ise kumandadır. Kullanılan kumandalar giriş çıkışlarda kontrol et sizde olmasını ve üst düzey güvenlik yöntemi oluşturmanızı sağlamaktadır.

Teleskopik Bahçe Kapısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teleskopik bahçe kapısı tercih edilirken Öncelikle göz önünde bulundurulması gereken bu kapı modelini bahçenize uygun olup olmadığıdır. Çok dar alanlar için bu bahçe kapılarının 4 kanatlı olanlarını tercih etmek yersiz olacak çift kanatlarını kullanmak yerinde olacaktır. Bu kapıların alüminyum profillerden yapılmış olanlarını tercih etmek kapılarımızın daha uzun ömürlü bir kullanım yaratacağını unutmamalısınız. Bu kapı çeşidi birbiri üzerine geçen kanatlardan çalışmasından dolayı kalitesiz malzeme kullanıldığında çok çabuk bozulabilecek kapı çeşididir. Bu nedenle kapılarınızı seçeceğiniz firmanın kaliteli bir firma olmasına dikkat etmelisiniz ve kapınızın yapıldığı malzemeleri paslanmaz hava muhalefetlerine dayanıklı malzemelerden olduğuna eminin olmalısınız. Kapınızın satın aldığınız firmanın kapınızın kurulumunu yaptıktan sonra herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda servis imkânı sunacak bir firma olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın