Bahçe Kapı Motoru

Bahçe kapılarının kuşkusuz en önemli parçası Bahçe Kapısı Motorları’dır. Eroğlu wp sizlere uygun fiyatlarda bahçe kapısı motoru sağlayabileceği gibi aynı zamanda satış sonrasında bakım, onarım gibi ter türlü servis ihtiyaçlarınız için de çözüm noktasıdır.

Bahçe Kapı Motorları, en önemli olmasının nedenlerinden ilki, bahçe kapısı wpları arasında bulunan parçalar göz önüne alındığında en pahalı olan parçadır.

İster yana kayar bahçe kapılarında olsun ister dairesel tip bahçe kapılarında olsun, bahçe kapısı motoru seçilirken taşıyacağı yüke, çalışma sıklığına göre kapı motoru seçilmektedir.

Oldukça geniş bir yelpazede bulunan kapı motorları birkaç yüz kg dan tonlarca ağırlıktaki kapı gövdelerini veya kanatlarını hareket ettirebilir. Elbette kapıların gövde ağırlıkları fazlalaştıkça daha güçlü kapı motorlarına gereksinim duyulmaktadır.

Kapı motorları tercih edilirken kapı ağırlıkları belirlenirken genelde bu işlemler kapıların düz bir zeminde çalıştığı var sayılarak belirlenir. Ancak kapının eğimli bir alanda bulunması motorun standart sağladığı gücünün üzerinde çalışmasına sebep olabilir. Elbette bu da kapı motorunun daha kısa sürede çalışma ömrünü tüketmesi, arıza yapması veya kullanım dışı kalmasına da sebep olabilir.

Kapıların çalışma sıklıkları yani saat başına açılma kapanma süreleri de motorların belirlenmesinde önemli etkenlerden birisidir. Bahçe Kapı Motorları elektronik olduğu kadar mekanik akşamlara da sahip olduğu için uygulanacak güç mekanik aksam üzerinde bir çalışma baskısı oluşturabileceğinden, daha çok çalışma saatine sahip olan kapı motorlarındaki hareketli parçalar farklı tür metal alaşımlar da içerebilmektedir.

Elbette bu durum bahçe kapı motorlarının fiyatlarını da oldukça etkilemektedir.

Yana kayar bahçe kapılarında ve dairesel tip kapılarda kullanılan kapı motor tipleri farklıdır.

Eroğlu wp sahip olduğu bilgi ve tecrübe ile isteklerinize en uygun çözümleri size sunarak sadece satın almada değil, satın aldıktan sonra işletme maliyetlerinizi de kontrol altında tutmanızı sağlar.

Bahçe kapı motorları oldukça uzun ömürlüdür. Elektrikle çalışırlar. Genelde kapı üzerlerinde olduğu gibi yere gömülen tipte kapı motorları da bulunmaktadır. Özellikle bu tipteki kapı motorları montajları son derece titizlikle yapılmalıdır.

Bahçe Kapı motorlarının, Bahçe Kapısı wplarında olduğu gibi düzenli aralıklar ile kontrollerinin yapılması gereklidir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın