Bahçe Kapı wpu

Bahçe Kapı wpları ile ilgili aradığınız her şeyi uzun yılların tecrübesi ile hizmet veren Eroğlu wp’ da bulabilirsiniz.

Bahçe kapısı wpları bahçe girişleri, sitelerin bahçelerine giriş çıkış gibi alanlarını kontrol etmek için kullanılan sistemlerdir.

Öncelikle ihtiyaç duyulan bahçe kapısı türü belirlenmelidir. Fiziki olarak bakıldığında bahçe kapıları için en yaygın kullanılan iki tür kapı bulunmaktadır. Bunlardan ilki olarak Yana Kayar Bahçe Kapıları ve diğer tür olarak ta Dairesel Tip Bahçe Kapılarını örnek gösterebiliriz.

Bahçe kapılarına ek olarak sistem içerisinde yine çeşitli elektronik ekipman ve aksesuarlar da bulunmaktadır.

Yana kayar bahçe kapıları bir ray üzerinde hareket eden kapı gövdesi ve bu gövdeyi hareket ettiren bir motor bulunmaktadır. wp sisteminde bulunan kontrol üniteleri kapının hangi hızda açılabileceği, hangi noktada fren yapacağı gibi bir çok parametreyi motorun yetenekleri dahilinde yapmaya yarar.

Bahçe Kapısı wplarında yine kartlı geçiş, butonlu geçiş, fotoselli geçiş, uzaktan kumanda, merkezi alan kontrolü, parmak izi okuyucular gibi ek güvenlik veya işletme çözümleri de eklenebilmektedir. Bu çözümlerin bir tanesi kapıya uygulanabileceği gibi birden fazla çözüm de aynı kapı üzerinde uygulanabilmektedir.

Yine aynı şekilde bu çözümler Dairesel Tip Bahçe Kapılarına da uygulanabilmektedir. Yana kayar kapılar için kapı gövdesinin uzunluğuna göre açılma yönünde ek alan ihtiyacı duyulurken Dairesel Tip kapılarda böyle bir ihtiyaç duyulmaz.

Genelde dar alanlarda, koridor tipi yerlere uygulanan bu çözümlerde ise wpun en çok önemli parçalarından birisi de fotoseldir. Kapının kanatları içeriye doğru açıldığı için Dairesel Tip wplarda kanatların açılacağı yöne herhangi bir araç veya insan tamamen yaklaşmadan önce kapı yeteri kadar açılmış olması gerekmektedir.

wp sistemleri insan veya araçların kapıdan geçiş esnasında sıkışmalarını veya kapının çarpmasını da engellemektedir. Burada önemli olan güvenlik olduğu için kapı sensörleri herhangi bir cisim tespit ettiğinde kapanma işlemini durdurup tekrar kapının açılmasını sağlayabilmektedir.

Eroğlu wp, ihtiyaçlarınıza göre belirlenen Bahçe Kapı wplarını titizlikle montajını yaparak uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Herhangi bir sorun yaşadığınızda, servis ihtiyacı hissettiğinizde ise her zaman sizin yanındadır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın