Kepenk Motor Fiyatları

Kepenk Motor Fiyatları

Günümüzde teknoloji sürekli gelişim halinde bulunmakta ve bu da insanların hayatlarına doğrudan yansımaktadır. Bu durumdan etkilenen bir alanda otomatik kapılardır. Kapılarda, bariyerler ve kepenklerde kullanılan motorlar sayesinde bu ürünler otomatik olarak açılıp kapanabilmektedir. Bunlardan birisi olan kepenkler özellikle işyerlerinde yoğun olarak kullanılmakta insanların işyerlerinin güvenliğini sağlama konusunda kullanılmaktadır. Kepenkler farklı boyut ve ağırlıkta olabileceği için kullanılan motorlarda buna uygun olmalıdır. Bazı kepenk motorlar çok ağır kepenkler için kullanılırken bazıları ise daha hafif kepenkler için kullanılmaktadır. Kepenk motor fiyatlarıda bunlara bağlı olarak değişmektedir. Bundan dolayı fiyatlar hakkında net bir rakam verilmesi doğru olmamakla beraber orta seviyedeki bir kepengin fiyatı 800 TL civarındadır.

Kepenk Motor FiyatlarıNedir?

Kepenklerde kullanılan motorlar farklı özellikleri bulunmakta ve bu özellikler sayesinde hem kullanım daha kolay olmakta hem de güvenlik daha fazla sağlanmaktadır. Kepenk motorları ile bunların kullanılmış oldukları kepenklerin mutlaka uyumlu olması gerekmektedir. Aksi halde motorlar istenilen verimi vermeyecektir. Kepenk motor fiyatlarıbu duruma göre de farklılık göstermektedir. Özellikle kullanılacak olan kepenklerin ağılıkları ve toplam alanlarına bağlı olarak farklı motorların kullanılması fiyatları doğrudan etkilemektedir. Nice Giro 170 Santral tipi motorların fiyatları yaklaşık 700 TL iken Mosel 80 NM motorlar 600 TL’dir. Özellikler hemen hemen aynı olsa dahi markaların farklı olması ürünlerin fiyatlarının farklı olmasına neden olmaktadır.

Kepenk Motor Fiyatları ve Fiyat Farklılıklarının Nedenleri

Kepenk motor fiyatlarıtercih edilecek ürüne bağlı olarak değişmektedir. Nice Rondo 2040 Santral tipi motorlar 750 TL iken Nice Roll 101 BME Santral tipi motorlar 974 TL’dir. Buradan da anlaşılacağı gibi tercih edilecek olan ürünlere göre fiyatlar değişmektedir. Motorların kapasiteleri ve özellikleri arttıkça ödenmesi gereken ücret artmaktadır. Kullanılan yerlere ciddi bir kolaylık sağlayan kepenk motorlar güvenlik sistemlerine sahiptir ve böylece kapanırken yaşanabilecek kazalar engellenmiş olmaktadır. Kapanma sırasında önünde bir cisim bulunması durumunda duran kepenkler insanların güvenliğine ciddi katkı sağlamaktadır. Ayrıca olası çarpma durumlarında durmakta ve ters yöne hareket etmektedir. Bu da kazaların büyümesini engellemektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın