Garaj Kapısı Motoru

Eroğlu Otomasyon Sistemleri garaj kapı motorları konusunda yılların tecrübesine sahiptir. Eroğlu Otomasyon olarak değişik türdeki garaj kapı motorları satışı da yapmaktayız.

Garaj Kapı Motorları seçimi aslında basittir. Fakat yine de ehil kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü garaj kapınız için uygun olan sistem belirlenmeli, belirlenen sistem üzerinden uygun garaj kapı motoru seçilmelidir.

Garaj kapı motorları çok sık kullanılan makineler değildir. Günde belirli sayılarda kullanılabilir. Ayrıca üzerinde normal kapı bulunan çözümlerde genelde sadece araç giriş çıkışı yapılacağı zaman kullanılmaktadır.

Daha çok aracın girip çıktığı alanlar için de kullanılabilecekken genelde kullanım alanı bireysel garaj sahipleri için olduğunu söyleyebiliriz.

Garaj kapı motoru seçilirken elbette garaj kapısının boyutları da önemlidir. Yine her türlü ihtimale karşın motorlu garaj kapıları el ile veya krank mili kullanılarak da açılıp kapatılabilir olması önemlidir.

Garaj Kapısı Motorları otomatik olabileceği gibi tamamen bazı tiplerde manuel de olabilir. Ancak Seksiyonel, stor ve yekpare olan kapılarda otomatik garaj kapısı motoru kullanılması tavsiye edilir.

Garaj Kapısı Motorlarının bakımları da oldukça kolay ve zahmetsizdir. Ancak sıklıkla kullanılmaması sonucu genelde periyodik gereken bakımların yapılmamasına veya oldukça sık olarak da unutulmasına neden olabilmektedir. Garaj Kapısı satışının yanında Eroğlu Otomasyon Sistemleri size bu konuda yardımcı olmaya devam etmektedir.

Garaj Kapı Motorları özellikle sektörde kullanılan diğer motor türlerine göre oldukça küçük ve hafiftir. Elektrikle çalışan garaj kapı motorlarının bir kısmı da adaptörle çalışmaktadır. Sisteme ilave edilebilecek aküler sayesinde sürpriz elektrik kesintilerinden kendinizi koruyabilirsiniz.

Garaj Kapı Motorları diğer bazı ek güvenlik önlemleri ile de entegre edilerek çalışabilmektedir. Aslında garajdan çıksanız bile birçok sistemde garaj kapısı kendiliğinden kapanacaktır. Veya özellikle kapanma esnasında güvenlik ihlaline sebep olacak bir durum algılandığında kapanma işlemi durmasını sağlayan önlemler de birçok garaj kapı motorunda standart olarak çalışmaktadır.

Kontrol üniteleri garaj kapı motorlarına ya entegre edilmiş veya üzerine de montajı yapılabilir durumdadır.

Garaj Kapı sistemleri içerinde en çok endişe edilen durumlardan birisi motorun dışarıdan başka bir uzaktan kumanda ile çalıştırılabileceği konusudur. Yeni gelişen teknolojiler sayesinde artık uzaktan kumandalar sistemlere kodlanarak tanıtıldıkları için bu endişelere yer vermeye gerek yoktur.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın