Otomatik Kollu Bariyer Seti

Otomatik Kollu Bariyer Seti

Otomatik kollu bariyer seti kamu kurum ve kuruluşlarında, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, binalarda kuruma ait otoparka araç giriş çıkışlarını kontrole tabi tutmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu bariyerlerin uzunluğu 2 metre ile 6 metre arasında olabilmektedir. Bariyerlerin açılış hızı 2 saniye ile 8 saniye arasında değişmektedir. Bu süre kuruma olan araç giriş çıkış sayısına göre kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir. Çok sık araç giriş çıkışının olduğu yerlerde bu açılma – kapanma süresinin kısa tutulmasında fayda vardır. Aksi durumda giriş ve çıkışta tıkanıklık yaşanması mümkündür. Bu durum istenmeyen kazalara da sebebiyet verebilir. Farklı dönemlerde ya da saatlerde giriş çıkış yoğunluğu değişeceği için kullanıcı açılma – kapanma süresini de değiştirebilir.

Otomatik kollu bariyer seti fiyatları

Otomatik kollu bariyer setinin fiyatları ürünün markası ve modeline göre değişmektedir. Tüketicinin ihtiyacı olan ürüne göre gerekli yönlendirme yapılmakta ve uygun model seçilmektedir. Burada araç giriş-çıkış yoğunluğu, araçların girdiği ve çıktığı yerin uzunluğu, bariyerin kullanılma sıklığı, bulunacağı hava koşulları önemlidir. Genellikle otomatik kollu bariyerler her türlü hava şartlarında çalışabilecek özellikte üretilmektedir. Karlı, yağmurlu ve soğuk havalarda çalışmada herhangi bir aksaklık olmaması için gerekli önlemler alınmaktadır. Yağmur ve karın bariyer üstünde pas oluşturmaması için bariyer pas önleyici maddelerle kaplanmaktadır. Motor da bu şartlardan etkilenmemek için gereken izolasyon yapılmaktadır.

Otomatik kollu bariyer setinde ne var ?

Satın alınan markaya ve ürünün modeline göre otomatik kollu bariyer setinin içeriği değişmektedir. Genellikle bu setler bariyer, kontrol kartı, montaj aparatı, bariyer kolu, radyo alıcı kartı, uzaktan kumanda, emniyet fotoseli, antenli flaşör, oturtma çatalı ve bağlantı aparatı gibi otomatik kollu bariyerin düzgün bir şekilde çalışması için gerekli ekipmanları içerir. Üretici firmalar otomatik kollu bariyerin montajını üstlenmektedir. Aynı zamanda motorun bakımlarını olası arıza durumunda tamirini de yapmaktadırlar. Tüketiciye daha uzun süreli ve randımanlı kullanım için püf noktalarını öğretmekte ve böylece tüketici üründen maksimum performans almaktadır. Tüketici verilen talimatlara uyduğu takdirde motor uzun yıllarca hizmet etmektedir. Bu bariyerler geçiş kartı gibi nesnelerle entegre olarak da çalışabilmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın