Ucuz Kollu Bariyer

Ucuz Kollu Bariyer

Otopark alanlarının vazgeçilmez kapıları arasında kollu bariyer sistemleri vardır. Kullanıma uygunluğu ve güvenlik önlemi açısından çok şey ifade eden bu ucuz kollu bariyer  kullanacağınız ortamı dış cephesine uygun olarak seçilebilmektedir. Kentleşme ile başlayan otopark yapımları sonrasında kollu bariyer sistemleri çok fazla olarak kullanılmaya başlamıştır. Otoparkınızın kapısına bahçenizin kapısına otomatik olan veya kollu olan bariyer sistemlerini kullanmak çok işinize yarayacaktır. Bariyer sisteminin önemi kadar bariyerlere takımı ve sonraki servis işlemleri de çok önemli yer tutmaktadır.

Kollu Bariyer mi Otomatik Bariyer mi?

Ucuz kollu bariyer sistemi yapılmış insan gücüne ihtiyaç duyulan bariyer çeşididir. Otomatik olan bariyer sistemi daha dayanıklı ve daha kullanışlıdır. Otomatik bariyerler araç giriş çıkışları sırasında daha güvenli bir ortam yaratmaktadır. Otomatik bariyerler optik fotoselleri sahip olan bariyer çeşididir. Hem kollu bariyer hem de otomatik bariyere kullanımı gayet rahat olmakla birlikte ikisi de tercih edilebilir. Otomatik bariyer kollu bariyerler gibi manuel şekilde çalışma ve insan birine ihtiyaç duymaz. Daha kullanışlı bir bariyer yaptırmak isterseniz otomatik bariyer tercih etmenizi öneririz.

Kollu Bariyer Çeşitleri

Kollu bariyerler kısımlarında alüminyum tahta veya plastikten yapılmış bir kol olan bariyer çeşididir. Bu kolların uzunluğuna göre 4 çeşit bariyer vardır. Uzunluğu 4 metre olan kollu bariyer, uzunluğu 3 metre olan kollu bariyer, ucunu 5 metre olan kollu bariyer ve uzunluğu 6 metre olan kollu bariyer vardır. Bu kollu bariyer çeşitlerinden resim tercih edilecekse kullanılacak olan yerin büyüklüğü ön plana çıkmaktadır. Mekanın uzunluğu 5,5 metre ise 6 metrelik kollu bariyer tercih edilerek bu kolu kısaltma yoluna gidilebilirsiniz. Kollu bariyerler kollarının bağlantı şekillerine göre yandan kollu, çift kollu, ortadan kollu olarak üç kısımdan oluşmaktadır. Kollar çalışma şekillerine göre de ayrılma göstermektedir. Çalışma şekillerine göre mekanik kollu, hidrolik kollu, pnomatik kolunu, elektromekanik kollu bariyerler vardır. Ucuz kollu bariyer  dış kasasına göre de dörde ayrılmaktadır. Alüminyum, plastik, saç ve paslanmaz kollu bariyerler vardır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın