Bariyer Sistemleri

Otopark Bariyer
Otopark Bariyer

Otopark bariyer sistemleri; araçların giriş çıkış yaptığı, duraklama yaptığı ve parkın söz konusu olduğu her alanda kullanılabilir. Otopark bariyerleri, hem firma otoparklarına gelen misafirler için hem de ticaret amaçlı kullanılacak park alanları için vazgeçilmezlerdendir. Otopark bariyerleri, ogs ve hgs gibi antenlerle yada fotosel, buton yada uzaktan kumanda gibi aparatlarla birlikte kullanılabilirler.

Otopark bariyer sistemleri ile otoparkınıza giriş çıkış yapan araç sayısını, eğer yaşam alanı ise, hangi dairenin kaç araçlık yeri olduğunu ve misafir araçlarının giriş çıkışlarını takip edebilirsiniz.

Hgs ve ogs ile birlikte kullanılan antenler, otoparklarda çok daha fazla verim sağlarlar. Bariyerler tetik verme özelliği olan cihazlarla birlikte çalışabilirler. Bu cihazlar tarafından algılanan hgs etiketleri, bariyer ana kartına sinyal göndererek, tanımlı olan etiketi programdan sorgularlar ve geçiş hakkı tanır. Antensiz olarak kullanılan bariyer sistemleri, fotosel alıcıları ile birlikte çalışırlar. Araçların geçiş yaptığı noktalara takılan fotoseller sayesinde, araç yaklaştığında, bariyer kolu havaya kalkar ve araç o bölgede bulunduğu sürece kol havada kalır. Araç geçtikten sonra ise bariyer kolu tekrar otomatik olarak aşağıya iner.

Otopark bariyer sistemleri, stand alone ve online olarak çalışan programlarla birlikte çalışabilirler. Yazılım tarafından onay verilen ve otoparka giriş yapma yetkisi verilen araçlar, bariyere sinyal göndererek o aracın otoparka girebilme yetkisi verirler. Bariyerlerin üzerindeki kol uzunlukları, isteğe olarak 3-6 metredir. Bariyerler üzerine flaşör takılarak, araçların geçiş esnasında ışıklı uyarı almaları sağlanabilir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın