Bariyer Kolu Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler

Bariyer Kolu Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler

Otomatik kapı ve bariyer sistemleri farklı noktalarda kullanılmakta ve insanların hayatlarını kolaylaştırma adına çok önemli bir görev üstlenmektedir. Bariyer sistemlerinin farklı türleri bulunmakta olup bunlardan en fazla mantar bariyer ve kollu bariyer tercih edilmektedir. Bu ürünlerden mantar bariyerler zeminin içine yerleştirilmekte ve mantar gibi zeminden yükselerek yolu kapatmaktadır. Kollu bariyer ise adından da anlaşılacağı gibi bir koldan oluşmakta ve yolu bunun sayesinde kapatmaktadır. Özellikle araç giriş çıkışlarını kontrol altında tutma konusunda son derece etkilidir. Bir motor ve buna bağlı bir kol ile çalışan ürünün parçalarını ayrı ayrı satın almak mümkündür. Bariyer kolu fiyatları motorlara göre daha makul seviyede olup kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda bu kolları değiştirebilmektedir.

Bariyer Kolu Fiyatları ve Fiyatları Etkileyen Unsurlar

Bariyer kolu fiyatlarıtercih edilecek olan ürünlere göre değişmektedir. Bariyer sistemlerinin en önemli parçaları arasında bulunan bariyer kolları araçları giriş çıkışlarını kontrol altında tutmaktadır. İstenilen araçların ilgili alana girişine izin verilirken istenmeyen araçlar ise engellenmektedir. Bariyer sistemlerinde bulunan kolların uzunlukları ihtiyaca göre farklı olabilmektedir. Bazı kollar daha uzun olabilirken bazıları ise nispeten daha kısa olabilmektedir. Kolların uzunluğu genel olarak 3 metre ile 7 metre arasında değişmektedir. Boy ve yapılan maddelerin özelliğine göre fiyatlar farklılık gösterse de ortalama bir ürünün fiyatı 500 TL civarındadır. Ayrıca bariyer kolunun markasına göre de fiyatlar değişmektedir. Bazı markalar daha ucuz olabilirken bazıları ise nispeten daha pahalıdır.

Bariyer Kolu Fiyatları ve Ürün Özellikleri

Bariyer kolu fiyatlarımarkalara göre farklılık göstermektedir. Otomatik kapı ve bariyer sistemleri üretiminde önemli konumda olan markaların bariyer kollarından 4,25 m uzunluğunda olanın fiyatı 255 TL iken 6,25 m uzunluğunda olanı ise 434 TL’dir. Diğer uzunluklar ise bu fiyatların arasında değişmektedir. Kolların uzunluğu arttıkça fiyatlar da artış göstermektedir. Bariyer sistemlerin en önemli parçaları arasında bulunan kolların üzerine flaşörler takılabilmekte ve bunlar sayesinde gece kullanımında büyük kolaylık sağlanmaktadır. Gecenin karanlığında burada bulunan ışıklar sayesinde kollar rahat bir şekilde fark edilmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın