Otomatik Kepenk Sistemi

Otomatik Kepenk Sistemi

Otomatik kepenk sistemleri kafelerde mağazalarda iş yerlerinde kullanılmakta olan güvenlik önlemlerinden biri olmaktadır. Kepenk sistemleri motorlar ile çalışan sessiz yapıya sahip dayanıklı ve uzun vadede kullanılacak uzun ömürlü sistemlerdendir. Otomatik kepenk sistemleri kötü hava koşullarından güneşten böcek ve hırsızlardan korunmak amacı ile kullanılmaktadır. Bu sistemler genellikle metalik renkte olmaktadır. İstenilen her renkte ve çeşitli olabilecek bu sistemler genellikle metalik renk olarak tercih etmektedir. İhtiyaç olan doğrultuda istenilmiş ölçülerde Alüminyum esas olacak şekilde her çeşit kepenk yapılmaktadır. Manuel kepenkler zaman açısından sıkıntı yaratmakta olup insan gücüne dayanmakta idi. Bu yüzden teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomatik kepenk kullanımı manuel kepenklerin kullanımından fazla olmaya başlamıştır. Otomatik kepenk sistemleri hız ve pratiklik sağlamaktadır ve pratik bir kullanım sunmaktadır. Bu sistemleri profesyonel anlamda güvenlik hizmeti sunması da büyük bir fırsat sağlamaktadır.

Isı Yalıtımlı Olan Otomatik Kepenk

Otomatik kepenk sistemleri dışarıdan soğuk girmesini engellemek de olup içeriden de sıcak havanın dışarıya çıkmasını önlemektedir. Isı yalıtımlı otomatik kepenkler son teknoloji ürünler olup tercih edilmesi bakımından da ön plana çıkmaktadır. Isı yalıtımının yanı sıra ses izolasyonu ve toz izolasyonu da özellikleri arasına koyulabilmektedir. Bu kepenkler elektrik kesintisi gibi olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalındığında manuel açma ve kapatma özelliği bulunması sebebiyle kullanımı sırasında herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmanıza engel olacak özelliklere sahiptir. Mekânlarını Akşam olunca kapatıp giden kişiler otomatik kepenkler sayesinde işleri rahat olarak uyuyabilmektedirler. Bu kepenkler kumandalar ile hareket ettirilmektedir.

Otomatik Kepenklere Ait Diğer Özellikler

Otomatik kepenk sistemleri kullanılan kumanda sayesinde 50 metreye kadar olan uzaklıkta kontrol edebilmenizi sağlamaktadır. Kumanda ile kepenklerin izi istediğiniz boyutta açıp kapatabilir ve istediğiniz yerde durdurma yapabilirsiniz. Otomatik kepenklerin sayesinde mekânlarda yüzde yetmişi kadar hiç sıcaklık koruması yapabilirsiniz. Kepenkler alüminyumun bükülmesi ve şekil verilmesi ile imal edilmektedir, iç kısımları köpük ile doldurulmaktadır. Ağırlık açısından da kullanılabilir olmaktadır. Bu kepenkler kullanım boyunca yağlama gerektirmediği gibi sessiz olarak çalışması bakımından da kullanışlı olmaktadır. Kullanılacak güç kaynakları ile şarj edilebilen bu kapılar elektrik kesintileri olduğunda size kolaylık sağlayacaktır.

Motorlu Kepenk
Motorlu Kepenk

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın