Otomatik Bariyer

Eroğlu wp ile artık otomatik bariyer ihtiyaçlarınızı gidermek çok kolay. Uygun şartlarda ve kaliteli hizmet arayışlarınıza cevap vermek için uzun yıllardır sizlere hizmet vermekteyiz.

Otomatik bariyerler özellikle alış veriş merkezi otoparklarında oldukça sık kullanıldığını görebiliriz. Bunun yanında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlar, özel sektöre ait yerlerde de oldukça sık kullanıldığını görebiliriz.

Otomatik bariyerlerin çok sık kullanılan şekli kollu bariyer tipleridir. Eroğlu wp bu konuda oldukça uzmanlaşmıştır. Kollu otomatik bariyer satın almak istediğinizde veya kollu otomatik bariyerler ile ilgili bir servis hizmeti ihtiyacınız olduğunda bizlere en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kollu otomatik bariyerlerin çalışma prensipleri aslında oldukça basittir. Bariyer gövdesi içerisinde bulunan motor ve yay ünitesi, bariyer kolunu aşağı ve yukarı hareket ettirmesi prensibi ile çalışır.

Otomatik Bariyer içerisinde bulunan yay oldukça önemli parçalardan birisidir. Bazı üreticiler bu yay için milyonlarca kez açma kapanma garantisi vermektedirler. Aslında çok yüksek bir rakam gibi gözükse de sürekli hareket halinde olan ve oldukça yoğun çalışan noktalarda bu sayı oldukça kısa sürelerde de bitirebilir. Günde ortalama iki bin beş yüz kez aracın çıktığı bir otomatik bariyer, milyon kez açılma kapanma sayısına sadece bir senede ulaşabilir.

Otomatik bariyer motorları bariyerin sahip olunması istenilen kolun uzunluğuna ve çalışma sıklığına göre değişiklik gösterebilir. Genelde tüm hava şartlarında çalışması tasarlanan kollu bariyerler ayrıca iç veya dış mekanlarda çalışmaya da uygundur.

Otomatik bariyerlerin diğer türü ise mantar bariyerlerdir. Mantar bariyerler ise genelde bir cadde veya bir alana gelen trafiği belirli sürelerde kontrol etme prensibi ile çalışmaktadır. Kollu bariyerlere göre daha fazla güvenlidir. Kollu bariyerler araçların izinsiz şekilde geçmesine mantar bariyerler kadar çok mukavemet edemezler.

Otomatik Mantar bariyerler bu yüzden genelde belediyeler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Tüm otomatik bariyerler de kontrol ünitelerinin sayesinde ilave bir çok özellik bariyerlere entegre edilebilmektedir. Kartlı geçiş sistemleri bunların başında gelmektedir. Bunun haricinde butonlu geçiş, uzaktan kumandalı geçiş, fotoselli geçiş gibi sistemler tek başlarına veya beraber kullanılmak üzere de entegre edilebilmektedir.

 

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın