Somfy Otomasyon

Somfy Otomasyon Hakkında Genel Bilgiler

Otomatik kapı ve bariyer sistemleri üreticileri arasında bulunan Somfy üretmiş olduğu ürünlerde kullanmış olduğu başarılı otomasyon ile dikkat çekmektedir. Uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren firma insanların hayatlarını kolaylaştırma noktasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Otomatik kapı ve bariyer sistemleri pek çok alanın girişinde doğrudan kullanılmakta ve bu alanlara giriş çıkışı kontrol altına almaktadır. Garaj, kamu kurumları, bahçe ve endüstriyel alan gibi farklı noktalarda kullanılan söz konusu ürünlerin tamamında Somfy otomasyon kullanım kolaylığı sağlaması açısından son derece önemlidir. Otomasyon sistemlerinin değişmez ürünlerini arasında bulunan kumandalar ürünler ile tam bir uyum sağlamakta ve kullanıcıların kumandalar aracılığı ile ürünlere erişmelerinde kolaylık sağlamaktadır.

Somfy Otomasyon ve Güvenlik

Somfy otomasyon kullanılan ürünler insanların kullanımlarında sağladığı kolaylıklar yaşam kalitesinin doğrudan artmasını sağlamaktadır. Öncelikle kullanılan ürünleri uzaktan kontrol etme ya da herhangi bir şey yapmadan kontrol edebilme gibi yeni nesil teknolojiler sayesinde insanlar araçlarından inmeden kapıları ve bariyerleri açabilmektedir. Son teknoloji ürünü olan sistemler sayesinden araçların plakaları sisteme tanıtılmakta ve söz konusu sistemin etkili olduğu alana giriş yapıldığında sistem otomatik olarak araçların tanımakta ve kapılar herhangi bir tuşa basmadan dahi açılabilmektedir. Bunun dışında otomasyon sistemleri ürünlerin daha güvenli olmasına da doğrudan katkı sunmaktadır. Otomatik kapı ya da bariyer sistemlerinde bulunan emniyet fotoseli kazaları önlemektedir. Ayrıca bunun dışında ürünlerde bulunan çarpma emniyeti sayesinde kapılar herhangi bir varlığa çarptığında otomatik olarak durmakta ve hemen diğer yöne hareket etmeye başlamaktadır. Böylece kazalar ya da kazaların büyümesi engellenmiş olmaktadır.

Farklı Hava Şartlarında Somfy Otomasyon Farkı

Somfy otomasyon sistemleri farklı hava koşullarından dahi etkilenmeden çalışabilmektedir. Özellikle soğuk bölgelerde kullanılan ürünlerin bu hava şartlarından etkilenmemesi için -20 dereceye kadar sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde üretilmektedir. Bununla birlikte 50 derece sıcağa da dayanabilen ürünler özellikle yaz aylarındaki sıcaklıklardan etkilenmemektedir. İnsanların yaşam kalitelerini artıran ürünlerin farklı özellikleri bulunmakta ve bunların tamamı firmanın kullanmış olduğu otomasyon sistemi ile uyumlu olarak çalışabilmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın