Nice Motor Otomasyon

Nice Motor Otomasyon

1999 yılından itibaren ülkemizde de hizmet veren Nice, otomatik kapı ve panjur sistemleri üretmektedir. Üretmiş olduğu ürünlerin tamamında kendi teknolojilerini etkin bir şekilde kullanan firma böylece daha fazla verim elde ettiğini açıklamıştır. Akıllı teknoloji sayesinde özellikle otomatik kapılarda bulunan parçaların tamamının uyum içinde çalışması ise bunun en önemli nedeni olarak gösterilmektedir. Otomatik kapı, bariyer ve panjur sistemlerinde kullanılan motorlar sayesinde bu ürünler tek bir tuşla otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Nice motor otomasyon da bunu oldukça başarılı bir şekilde sağlamakta ve bu da insanların yaşam kalitelerini doğrudan artırıcı etki yapmaktadır. Tek bir tuşa basarak insanlar garaj, bahçe ve endüstriyel alan gibi yerlerin kapısını açabilmektedir.

Nice Motor Otomasyon Etkisi

Nice motor otomasyon kapıların uzaktan kontrol edilmesi noktasında son derece etkilidir. Otomatik kapıların boyutları ve ağırlıklarına göre farklı özellikteki motorlar kullanılmaktadır. Çünkü motorların üretmiş oldukları güç farklı olup bundan dolayı da kaldırılabilecek kapıların ağırlıkları değişmektedir. Bazı motorlar çok ağır kapıları dahi rahatlıkla kaldırabilirken bazıları ise daha küçük kapılar için uygundur. Ayrıca motorların üretimlerinde hangi yoğunlukta kullanılacağı da dikkate alınmakta ve buna göre üretim yapılmaktadır. Bazı kapılar gün içinde çok sayıda açılıp kapanabilirken bazıları ise daha sınırlı sayıda açılıp kapanabilmektedir. Dolayısıyla insanlar kendi ihtiyaçları doğrultusunda bunlar arasından istediklerini tercih edebilmekte ve böylece ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılayabilmektedirler.

Nice Motor Otomasyon ve Güvenlik

Nice motor otomasyon sistemleri kapı ve bariyerlerin hemen her ortamda rahatlıkla açılabilmesini sağlamaktadır. Buna -20 derece ile 50 derece sıcaklıklarda dahildir. Motorların her şartta sorun olarak çalışması insanların kapıları sürekli kullanmasına olanak vermektedir. Motorlarda bulunan güvenlik sistemleri kazaları engelleme konusunda da çok etkilidir. Emniyet fotoseli ve çarpma emniyeti gibi sistemler sayesinde kapılar herhangi bir cisme çarpacağı sırada motorlar otomatik olarak durmakta ve daha sonra ise ters istikamete hareket etmektedir. Böylece kazalar olmadan önce engellenebilmektedir. Kazaların yaşanması durumunda ise bunların daha fazla büyümemesi de yine bu güvenlik sistemleri tarafından sağlanmaktadır.

nice moto, nice servis, nice otomasyon, nice türkiye
Nice Türkiye – Nice Motor

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın