Faac Mantar Bariyer

Faac Mantar Bariyer

İnsanların hayatlarını kolaylaştırıcı etki yapan ürünlerin sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Söz konusu ürünler aynı zamanda gelişimlerini de sürdürmekte ve daha etkili sonuçlar vermektedir. Bunlardan bir tanesi de otomatik kapı ve bariyer sistemleri olup hem insanlar kendi yerlerinde kullanmakta hem de resmi kurum ve kuruluşlar söz konusu ürünleri kullanmaktadır. Bunların arasında bulunan bariyer sistemlerini ise genellikle kurum ve kuruluşlar bahçe ya da farklı bölümlerin girişlerinde kullanmaktadır. Bariyer sistemleri üretimi yapan Faac firması, uzun yıllardır bu sektörde hizmet verdiğinden dolayı insanların ve kurumların ihtiyaçlarını bilmekte ve bunları karşılayacak ürünler üretmektedir. Faac mantar bariyer ya da kollu bariyer sistemler araç giriş çıkışını sınırlandırmakta ve böylece istenilen araçların geçişine izin verirken istenmeyen araçları engellemektedir.

Faac Mantar Bariyer ve Özellikleri

Faac mantar bariyer son dönemde daha fazla kullanılmaya başlamıştır. Kollu bariyere göre nispeten biraz daha yavaş kabul edilebilecek olan mantar bariyerler özellikle yaya geçişini engellemediğinden dolayı daha sık tercih edilmektedir. Yerin içerisine yerleştirilen ürünler buradan yükselmekte ve araçların geçişlerini engellemektedir. Bundan dolayı da söz konusu ürünlere mantar denilmektedir. Bir mantar gibi yerin içinden yükselmektedir. Farklı çeşitleri olan mantar bariyerler hızı ve sessizliği ile dikkat çekmektedir. Böylece de etrafı rahatsız etmeden ve araçları çok fazla bekletmeden işlevini yerine getirmektedir. Son derece etkili olan sistem tamamen kapatıldığında varlığı dahi unutulabilmektedir.

Faac Mantar Bariyer ve Güvenlik

Faac mantar bariyer çeşitleri incelendiğinde farklı çeşitlerin olduğu görülmektedir. Bunlardan bazıları normal kurumlarında kullanılabilirken bazıları ise askeri tesislerde kullanılmaktadır. Dolayısıyla güvenliği sağlayacak kadar dayanıklı olan ürünler araçların geçişini net olarak engellemektedir. Ürünlerden bazıları ortalama 80 km/s hızla giden 7 tonluk kamyonu durdurabilecek güçtedir. Bu yönüyle tesislerin güvenliği kesin olarak sağlanmakta ve dış etkilerden korunmaktadır. Farklı boy seçeneklerine sahip olan ürünlerden bazıları 1 metre iken bazıları ise daha kısa ya da daha uzun olabilmekte ve böylece de kullanıcıların ihtiyaçları etkili bir şekilde giderilmiş olmaktadır. Kurumlar kendi ihtiyaçları doğrultusunda bunlar arasından seçim yapabilmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın