Faac Kumanda

Faac kumanda

Faac markası 1965 yılında İtalya’nın Bologna şehrinde kurulmuştur. Bugün birçok ülkede otomasyon sektörünün büyük paydaşlarından biridir. Bu ülkelerden bazıları Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Avrupa’nın birçok gelişmiş ülkeleridir. Ülkemizde de Faac ürünleriyle faaliyet göstermektedir. Faac markası 1985’ten beri kendi ürünleri için mikro işlemci üretebilen bir firmadır. Bu nedenle mekanik anlamda çok gelişmiştir. Faac Türkiye ürünleri  içerisinde Bahçe Kapısı ve Bariyerleri, Otomatik Kapılar, Geçiş Kontrol Sistemleri, Tente Motorları bulunmaktadır. Tüm bu ürünler bir Faac kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Faac tüm bu geçiş ve kapı sistemlerinde kumanda kullanmanın konforunu siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Faac kumandanın farkı nedir ?

Faac kumanda barındırdığı teknik özelliklerle diğer kumandalardan çok ayrı bir öneme sahiptir. Faac kumandanın kendine ait özel bir kod yapısı bulunmaktadır. Diğer sıradan kumandalar sabit bir fix kod gönderir ve bu nedenle başka markaya ait kumandaya uygun kod yüklendiğinde sıradan kumandamız basit bir şekilde kopyalanmış olur. Bu da güvenlik açısından ciddi bir açıktır. Halbuki faac kumanda kendine özel yazılımı sayesinde böyle basit bir şekilde kopyalanamaz. Faac kumanda her tıklandığında yeni bir kod oluşturur. Alıcı bu kodu tanır ve bu sayede otomasyon sistemi çalışır. Bu sistemin adı rolink koddur. Bu kod faac kumandanın eşşiz bir güvenlik garantisi sunmasını sağlar.

Faac kumanda hangi ürünlerde kullanılır ?

Son derece güvenlikli faac kumanda sadece uzman ellerde ve orjinal bir faac kumandası kullanılarak kopya edilebilir. Faac kumandanızı kaybetseniz de kırılsa da sistemi komple değiştirmeniz gerekmez. Yetkili serviste sizin için yeni bir faac kumandası üretilerek mevcut sisteminize tanıtılır. Faac kumandalar tüm otomasyon ürünlerinde kullanılabilir. Bu ürünlerden bazıları yana kayar otomatik kapılar, dairesel tipte otomatik kapılar, otomatik kollu bariyerler, otomatik mantar bariyerler ve otomatik motorlu kepenklerdir. Tüm bu ürünleri yalnızca minik bir kumandanın tuşuna basıp açabilir ve kapatabilirsiniz. Bu geçiş sistemlerinde kumanda kullanımı artık gerçek bir ihtiyaçtır. Manuel bir şekilde bunları kapatıp açmak ciddi ve gereksiz bir yük oluşturmaktadır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın