Faac Motor Otomasyon

Faac Motor Otomasyon

Otomatik kapı ve panjur sistemleri son yıllarda insanların hayatında daha fazla yer almaya başlamıştır. Bu ürünler insanların yaşam kalitesini arttırıcı etkiye sahip olmakla beraber son derece de kolay kullanılabilmektedir. Birçok firma söz konusu ürünlerin üretimini yapmakta olup bu firmaların arasında Faac da yer almaktadır. Uzun yıllardan beri bu sektörde bulunan Faac üretmiş olduğu ürünlerdeki kalite ile bir adım öne çıkmakta ve birçok kişiye bu ürünleri sağlamaktadır. Ürünlerin tamamında Faac motor otomasyon kullanılmakta ve bu da kullanım kolaylığı açısından kullanıcılara çok büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Kapı ve bariyer gibi ürünlerde kullanılan motorlar insanların herhangi bir güç harcamadan bu ürünleri açıp kapatmasını sağlamaktadır.

Faac Motor Otomasyon Sistemleri

Faac motor otomasyon sistemleri yeni nesil teknolojileri bünyesinde bulundurduğundan dolayı motorlara eklenecek olan aksesuarların uyumu hususunda herhangi bir sorun yaşamasına sebebiyet vermemektedir. Özellikle kumanda ve emniyet fotoseli gibi kullanım kolaylığı sağlayan aksesuarlar motorlar ile tam bir uyum içerisinde çalışmakta ve bunların tamamı kullanıcılara söz konusu ürünleri tam olarak kontrol etme şansı vermektedir. Firma tarafından üretilen motorların sayısı oldukça fazla olup bunun temel nedeni ise insanların ihtiyaçlarının daha etkili bir şekilde karşılanmasıdır. Çünkü kullanıcıların otomatik kapı ya da bariyerleri kullanacakları girişlerin ölçüsü farklıdır. Dolayısıyla buradaki kapıların boyutları ve ağırlıkları da farklı olacağından bu kapılara uygun motorların üretilmesi çok önemlidir. Bazı motorlar 3 tona kadar olan kapıları açıp kapatabilirken bazı motorlar ise 500 kg’a kadar olan kapılarda kullanılmaktadır.

Faac Motor Otomasyon ve Güvenlik

Faac motor otomasyon içerisindefarklı sistemleri bulundurmakta olup bunlardan bir tanesi de güvenlik ile ilgilidir. Bu motorların kullanıldığı kapıların ağırlıkları çok fazla olduğundan ciddi kazaların yaşanma durumu söz konusudur. Bu kazalarda insanlar yaralanabileceği gibi araçlar da ciddi zarar görebilmektedir. Bundan dolayı firma tarafından özel bir sistem geliştirilmiş ve kapı motorlarında etkin olarak kullanılmıştır. Emniyet fotoseli ve çarpma emniyeti bu kazaları engelleme konusunda son derece etkilidir. Böylece insanlar ve araçlar çok daha güvende olmaktadır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın