R-tec Motor Otomasyon

R-tec Motor Otomasyon

Bahçe, garaj ve otopark gibi yerlerin girişlerinde kullanılan otomatik kapılar ve bariyer sistemleri insanları bu alanları daha etkili ve daha kolay bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların kullanmaya başladığı bu ürünler, yaşam kalitesini artırıcı etki yapmaktadır. Her geçen gün daha da geliştirilen ürünleri farklı firmalar üretmektedir. Bu firmaların arasında bulun R-tec üretmiş olduğu ürünlerde kendi tecrübesini kullanmaktadır. R-tec motor otomasyon sayesinde ürünler uzaktan da kontrol edilebilmektedir. Motorlarla uyumlu olan kumandalar sayesinde insanlar belli bir mesafeye kadar uzaktan tek bir tuşa basarak kapı ya da bariyerleri açıp kapatabilmektedir. Kullanılan sistemler sayesinde kapılar istenildiğinde belirtilen sürenin sonunda kendiliğinden kapanabilmektedir.

R-tec Motor Otomasyon ve Güvenlik Sistemleri

R-tec motor otomasyon sistemleri içerisinde farklı özellikleri de bulundurmakta ve böylece kullanım açısından da ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Firma tarafından üretilen ürünlerde hata bulma fonksiyonlarının yer aldığı ürünlerde bir tuşa basmak suretiyle cihazlarda bulunan sorunlar kısa sürede tespit edilmektedir. Bu sorunlar ise daha sonra firmanın yetkili servisi tarafından kısa sürede çözülmektedir. Ayrıca güvenlik açısından da farklı sistemlerin yer aldığı ürünlerde çarpma emniyeti bulunmaktadır. Çarpma emniyeti, kapıların herhangi bir varlığa çarpması durumunda devreye girmekte ve o anda motoru durdurmaktadır. Daha sonra ise ter yönde harekete başlayan motor böylece kazanın gerçekleşmesini ya da büyümesini engellemektedir. İnsanların yaralanmaları ve araçların hasar almaları söz konusu sistem tarafından engellenmektedir.

R-tec Motor Otomasyon Özellikleri

R-tec motor otomasyon sayesinde kapılarda ve diğer ürünlerde yavaş başla yavaş dur gibi özelliklerde yer almaktadır. Bu özelliklerde kapıların insanlar ve araçlar için daha güvenli olmasını sağlamaktadır. Kapılarda yer alan motorlar kullanıcılara farklı açılma hızları sunmakta ve kullanıcılarda da bunlar arasından dilediklerini tercih edebilmektedir. Dolayısıyla kapıların açılma hızları kullanıcı tercihlerine göre şekillenmektedir. Bunun dışında firma tarafından üretilen ürünlerde ülkemizde bulunan iklim yapısı dikkate alınmakta olup bu motorlar -20 derece ile 50 derece arasında sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. İnsanlar her türlü hava koşulunda bu ürünlerden yararlanabilmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın