R-tec Otomasyon

R-tec Otomasyon

İnsanların kullanmış oldukları ürünler zaman içinde gelişmekte ya da daha iyisi üretilmektedir. Bu tür ürünler insanların yaşam kalitelerini doğrudan etkilemekte ve onların daha rahat bir yaşam sürmelerine katkı sağlamaktadır. Söz konusu ürünler arasında otomatik kapı ve bariyer sistemleri de yer almaktadır. İnsanlar bu ürünleri kendi şahsi bahçe ya da garajlarında kullanabildiği gibi kamu kurumları, otoparklar gibi herkese açık alanların girişlerinde de bunlar sayesinde rahat etmektedir. Bu ürünleri üreten çok sayıda firma bulunmakta ve bunlar farklı ürünleri piyasaya sürmektedir. R-tec de bunlar arasında yer almakta ve ürünlerinde R-tec otomasyon sistemlerini kullanmaktadır. Kaliteli ürünleri ile dikkat çeken firma sektörde çok önemli bir noktada bulunmakta ve çok sayıda müşteriye hizmet vermektedir.

R-tec Otomasyon ve Güvenlik Sistemleri

R-tec otomasyon sayesinde insanlar otomatik kapı ve bariyer gibi ürünleri el değmeden açabilmektedir. Özellikle kullanılan kumandalar kullanım kolaylığı sağlaması açısından çok önemlidir. İnsanlar tek bir tuşa basarak kapıları araçlarından inmeden açabilmektedir. Böylece özellikle yağışlı havalardan etkilenmeyen insanlara ciddi bir kolaylık sağlanmış olmaktadır. Ayrıca güvenlik noktasında da insanlara katkı sağlayan bu kapılar ilgili alana istenmeyen araç ve insan girişini engellemektedir. Tüm bunlar dikkate alındığında otomasyon konusunun önemi bir kez daha ortaya çıkmış olmaktadır. Bu ürünlerde bulunan güvenlik koruma sınıfları kullanıcıların ürünlere çok rahat ve kısa sürede erişebilmesini sağlarken kötü niyetli kişiler tarafından uzaktan erişme girişimleri koruma sistemleri sayesinde engellenmektedir.

R-tec Otomasyon ve Ürün Kapasiteleri

R-tec otomasyon her türlü otomatik kapıda kullanılmaktadır. Kullanılan kapıların boyutları ve ağırlıkları dikkate alınarak motor seçimi yapılmaktadır. Çünkü her motorun belli bir kapasitesi bulunmakta ve bu kapasiteye kadar olan kapıları açıp kapatabilmektedir. Bazı motorlar 3.500 kg’a kadar olan kapıları rahatlıkla açıp kapatabilirken bazı motorlar ise 500 kg’a kadar olan kapılar için uygundur. Bundan dolayı motor seçimi bunlara göre yapılmakta ve otomasyon böylece daha etkili bir biçimde sağlanmış olmaktadır. Ürünler ayrıca farklı hava koşullarında da çalışmaya devam etmekte ve insanları araçlarından inmek zorunda bırakmamaktadır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın