Döner Kapı Sistemleri

Döner Kapı Sistemleri

Döner kapı sistemleri amacı başlı başına enerji tasarrufu yapmaktır. Döner kapıların üzerinde bulunan döner kanatlar sayesinde sıcak hava dışarıya çıkmaz soğuk hava da aynı şekilde içeriye girmez. Bu nedenle döner kapılar daha çok tercih edilmekte normal kapılar gibi hava değişimlerinde neden olmaz ve içeride çalışan klimaların çalışma sistemlerini olumsuz etkilerde bulunulmasına engel olur. Giriş çıkışın çok olduğu mekânlarda tercih edilen döner kapılar zamandan da tasarruf edilmesi açısından kullanışlı olmaktadır. Normal kapılar giriş çıkış sırasında çok vakit kaybettirmekte ve zaman içerisinde çok fazla dayanırlık göstermemektedir. Estetik açıdan da çok iyi donanıma sahip olan döner kapılar prestijli mekânlarda sıkça tercih edilen ürünler arasında olmaktadır. Döner kapılar akıllı güvenlik sistemi ile donatılmış olup enerji tasarruflarını yanı sıra kapı geçişinde insan güvenliğini sağlamak açısından da en kullanışlı ürünler arasındadır. Döner kapılara takılan radarlar sayesinde kullanılan motor mekanizması kapının dönmesini sağlamaktadır. Döner kapı sistemleri içerisinde otomatik döner kapılar ve manuel döner kapılar vardır.

Otomatik Döner Kapı Sistemi

Döner kapı sistemleri içerisinde bulunan otomatik döner kapılar sizin isteklerinize göre 3 veya 4 kanatlı olarak üretilebilmektedir. En az 1600 en çok 3800 milimetre iç çaplara sahip kapılar üretilebilmektedir. Sizlerin tercih etmiş olduğu ölçü ve özellikler durumuna göre aktif veya pasif dikey emniyet lastiklerinden, topuk emniyet lastiği dikey ve yatay emniyet ışınları ve sensörleri ile donatılmaktadır. Otomatik döner kapı sistemi acil durum kapısı bulunmadığı durumlarda acil çıkış kapısı olma özelliğine sahip olarak donatılmaktadır.

Manuel Döner Kapı Sistemi

Yapı bakımından otomatik kapı sistemleri ile aynı özelliklere sahip kapı modelidir. İstenilen boyutlara göre 3 veya 4 kapılı olarak üretilmektedir. Manuel döner kapı sistemleri döner kapıların kanatları insan gücü ile itilme yapılarak açılmaktadır. Bu kapılar kontrolsüz uygulandığı zaman sıkışma yapabilmekte ve kullanım zorluğu çıkarabilmektedir. Manuel döner kapılar sahipleri tarafından istenildiği vakit otomatik döner kapı sistemine dönüştürülen bilmektedir Çünkü otomatik döner kapı sisteminde bulunan tüm malzemeler manuel kapı sisteminde de bulunmaktadır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın