Ucuz Fotoselli Kapı

Ucuz Fotoselli Kapı

Bir binanın kapısının önüne veya herhangi bir mekanın kapısına geldiğimizde önümüzdeki tüm kapıların biz bir şey yapmadan açılması hoşumuza gitmektedir. İşte bu konforu sağlayan kapı sistemi fotoselli kapı sistemi olarak adlandırılmaktadır. Bu sistemle hazırlanmış kapılar günlük hayatımızda pek çok mekanda rastlamamız mümkündür. Fotoselli kapı özellikle insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Açma kapa konusunda herhangi bir müdahale olmadan hızlıca açılması ve açılıp kapanırken de yer kaplamaması sebebiyle fotoselli kapı sistemleri insan yoğunluğunun olduğu alanlarda pratik kullanım açısından tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile bu kapı sistemlerinin de yeni tasarımlarının yapılması ve çok daha pratik olanlarının tasarlanması söz konusu olmaktadır. Elektronik bir sistemle çalışan kapılar açılma işlemini fotoselli kısmın insanı algılaması ile gerçekleştirmektedir. Böylece kapı sadece giriş çıkış anlarında açılıp kapanacak bunların dışında sürekli kapalı kalacaktır.

Ucuz Fotoselli Kapı Modelleri

Fotoselli kapı sistemlerinde kapıların çalışma prensibi hepsinde aynı olmakla birlikte modellerde ve kalitede farklılıklar olabilmektedir. Fotoselli kapılar ortadan açılan elektronik sistemler olarak tasarlanmaktadır. Bu kapıların monte edileceği mekanı dekorasyonuna uygun olacak şekilde farklı renk seçenekleri bulunabilmektedir. Ayrıca bu model kapıların yapımında kullanılan camların da kalitesi değişebilmektedir. Kaliteli çerçeve ve dayanıklı ve ısı geçirmez cam modelli fotoselli kapı sistemleri uzun yıllar kullanılabilecek özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Uygun fiyatlara kaliteli ürünlerin alınmasının söz konusu olduğu bu model kapılar pratik kullanım ve hayatın kolaylaştırılması açısında çok doğru bir tercih olarak görülmektedir.

Fotoselli Kapıların Çalışma Sistemi

Günlük hayatı konforlu hale getiren kullanımlar arasında görülen fotoselli kapı kullanımı artık pek çok yaşam alanında yer almaktadır. Bu kapıların temel çalışma sistemi fotoselli sistemin algılaması ve elektronik sitemin devreye girmesidir. İnsanların algılanması şeklinde tasarlanan bu kapı sisteminde elektronik sistemin hızlıca devreye girip kapıyı açması söz konusudur. Fotoselli kapı sistemlerinde kullanılan camlar ısı geçirmez camlardır. Özellikle kış aylarında kapının kapalı olduğu anda ısı yalıtımı da yapılmış olmaktadır. Bu model kapılar düğmesine basıldığında sürekli açık veya sürekli kapalı hale getirilebilmektedir. Ayrıca elektrikle çalışan bir sistem olduğu için elektrik kesildiğinde çok az bir itme ile kapı açılıp kapanabilmektedir.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın