FABRİKA KAPI SİSTEMLERİ

Fabrikalar çok sayıda kişiye iş ve ekmek veren üretim alanlarıdır. Aynı zamanda sahipleri içinde çok önemli maddi varlıklarıdır. Bu alanların hem güvenlik açısından, hem de estetik açıdan çok iyi korunmaları gerekmektedir. Bu nedenle Fabrika Kapısı çok önemli bir giriş noktasıdır. Tüm çalışanların giriş çıkış yaptığı ilk noktadır. Fabrikayı ziyaret edenlerin yine fabrikaya ayak bastıkları ilk etaptır. Hem çalışanların, hem de fabrikayı dışarıdan ziyaret edenlerin güvenli olarak kontrolünü sağlamak için bu kapılar çok sağlam ve güvenlikli olmalıdırlar.

Fabrikalar iç müşterileri standart bir sistemde tutabilir. Tüm çalışan ve ailelerini mevcut duruma adapte edebilir ve kontrolünü sağlayabilir. Ancak, dış müşteriler için durum aynı değildir. Çok daha farklıdır. Onların her türlü kontrolünü çok sağlam ve güvenli Fabrika Kapısı sistemleri ile sağlamak mümkündür. Günümüzde teknoloji çok uç noktalara ulaşmıştır. Her alanda yep yeni sistemler geliştirilmiştir. Fabrika kapılarında da çok önemli yenilikler ortaya koyulmuştur. Fotoselli kapı sistemleri bu alanda kullanılan sistemlerden biridir. İnsana karşı belli bir mesafeden sonra duyarlılık gösterir ve otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Bunun dışında manyetik olarak yana açılan kapı sistemleri mevcuttur. Seksiyonel olarak açılıp kapanabilen kapı sistemleride yine fabrika giriş çıkışlarında kullanılmaktadır. Tüm bu sistemlerin en önemli özelliği otomatik olmasıdır. Manuel sistemlerde giriş çıkışları seri hale ve güvenlik kontrollerini sağlamak oldukça güçtür. Ancak, bu sistemlerde böyle bir sorun yaşanmamaktadır.

Günümüz otomatik Fabrika Kapısı sistemlerinin bir diğer önemli özelliğide acil durumlarda elle yani manuel bir şekilde kontrol edilebilir olmasıdır. Bu özelliğin amacı acil durumlar içindir. Güç kesintisi gibi durumlarda elle kontrolü sağlanır ve kapı görevini yapmaya devam eder. Sizde bu sistemleri fabrikalarda tercih edebilirsiniz.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın