Sürgülü Kapı Motoru

Sürgülü kapı motoru, diğer adı ile yana kayar kapı motoru olarak da bilinmektedir. Sürgülü Kapı motorları bahçe kapı motorları sınıfında yer almaktadır. Her ne kadar bahçe kapı sınıfında yer alsa da sadece bahçelerde değil fabrika, iş yeri, okul, hastane gibi farklı türde yerlerin giriş çıkışlarında da kullanılabilir.

Sürgülü kapı motorlarının kullanıldığı sürgülü kapıların çalışma sistemleri oldukça basittir.

Yere döşenen bir ray vasıtası ile bu rayın üzerinde yatay şekilde hareket eden ve rayın üzerine tekerlekler ile konumlandırılmış olan bir kapıdan söz ediyoruz. Bu sürgülü kapıya hareketi sürgülü kapı motoru tarafından verilmektedir.

Sürgülü kapı motorları elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Normal şehir şebekesi elektriği ile çalışan kapı motorları enerji kesilmeleri sırasında elle de kontrol edilebilmektedir.

Firmamız uzun yıllardan beridir otomatik kapı sistemleri konusunda faaliyet göstermektedir. Bu konuda yarım asırdan fazla üretim yapan dünyaca ünlü markalardan Faac, BFT, Nice gibi markaların yetkili servislerini yapmakta ve aynı zamanda uygun ve rekabetçi koşullarda bu ürünlerin satışlarını da yapmaktayız.

Sürgülü kapı motorlarının seçimini yaparken bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Öncelikle kapı motoru belirlenirken üretici firmaların verdiği tavsiyeler dikkate alınmalı ancak bu tavsiyelerin standart çalışma şartlarında geçerli olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

Kapı gövdesinin ağırlığı, açma kapanma sıklığı ve hızları, kapı gövdesinin uzunluğu, sürgülü kapı motoru seçerken ilk ele alınması gereken veriler olarak belirtebiliriz.

Sürgülü kapı motorları değişik iklim şartlarında çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Olumsuz hava koşullarına mukavemet göstermesinin yanında su geçirmezlik, toz geçirmezlik gibi sertifikalara da sahip olan sürgülü kapı motorlarını, dış alanlarda oldukça güvenli ve rahat bir şekilde kullanmak mümkündür.

Sizlerde mutlu müşteri ailemizin bir parçası olmak isterseniz, sürgülü kapı motorları başta olmak üzere, otomatik kapı sistemleri ile alakalı tüm konularda bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

20150515_183948

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın