HAREKETLİ KÖRÜK

Taşımacılık sektöründe otobüslerde yağ ve yakıt kontrol mekanizmasında kullanılır. Otomatik sektöründe çark millerin kontrol eden Hareketli Körük binlerde kauçuk malzemeden üretilmektedir. Merdane şeklinde dönme sağlayan otomobil veya otobüs gibi araçlarda yakıt kontrolü sağlayan ürünlerdir. Aynı zamanda akaryakıt benzin istasyonlarında hortumlarında hareketi sağlayan düzeneklerdir. Bir araç kuytu yere girdiğinde araçta bulunan ask millerde koruma sağlayan ürünlerdir.

Yüksek sıcaklıklarda bile 160 dereceye kadar ulaşan oldukça kaliteli malzemedir. Aynı zamanda hortumlarda gaz geçişi engelleyen evlerde tüplerde bile kullanılan bu ürünlerde balon görevi görülebilir. Sıcaklık dayanıklıları ve fiziksek elastik olma yapısı oldukça kullanışlı olduğunu gösterir. Aynı zamanda kimyasal dayanıklı olması özel amaçla kullanılan bu ürünlerde makine sanayisi oldukça yatkındır. Yön bulma açısından kalplin ve damper takoz bağlantısında kullanılan Hareketli Körük malzemeleri maddi açıdan değişkenlik gösterebilir. Genellikle cıvatalara da bağlı plan bu körüklerde çamaşır makinesinde iç çark mil kontrolü bile sağlanabilir. Lastik parçalarda montaj bağlantısı sağlayan ek eleman olabilir. Yağlanma yapılmazsa pıhtılaşma olma ihtimali olabilir. Araç lastiklerin iç kısımlarında yön veren ve denge sağlayan bu üründe UV ışınlarına dayanıklı olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda kimyasal direnç göstermesi temas edilen su veya sıvı gibi herhangi alaşımdan etkilenmemesi kullanışlı olduğunu gösterir.

Tüplerde oluşan gaz için de yardımcı olacak milleri dengede tutan, onlara yön veren körüklerde ana kauçuk malzemesi kullanılmıştır. Lastik şeklinde olan döner başlıkları bulunan Hareketli Körük belirli katmanlarda ve belirli çaplarda üretilir. İçinde çift bağlantılı ve iç destek lifleri olan karbon atomiğe yapısı vardır. Aynı zamanda bu malzemeler seri üretilen uzun kalıplarda bekletilmesi gerekilen yedek parçalardır. Banyolarda vana bağlantısında iç kısımda görev alan hareket ederek denge sağlayan ürünlerdir.

bir yorum bırakın