DAR HAREKETLİ KÖRÜK

Belirli ölçülerde bulunan daha çok çap sistemine göre değerlendirilen Dar Hareketli Körük lastik şekline benzeyen fakat mukavemeti oldukça fazla olan ürünlerdir. Belirli duruşa ve montaj yapma şekline göre değişen bu ürünlerde akışkan geçişleri oldukça özenlidir. Kaynak işçiliklerinde kullanılan rakor bağlantılı işçiliklerde boru bağlantıları sağlar. Çalışma şartlarını tam anlamıyla tamamlamak adına yön hareket kısmına göre bağlantı yapılması gerekir.

Kayış şeklinde olan yüksek dayanıklılığı gösteren bu ürünlerde; serbest durma ve açılım kapanım özellikle mevcuttur. Belirli çaplarda dar hareket eden körük sisteminin açılması ve kapanması yapılabilir. Uç kısımlardaki ölücünün birbirine eş değer olmasından dolayı iki uçlarda aynı standarttı taşır. Borulardaki ağız genişliğine göre su sızdırmazlık yapan kaçakları gideren bu malzemeler oldukça kullanılır. Daha çok Hollanda kalitesinde temin edeceğimiz ürünlerdir. Aynı zamanda malzeme üzerinde rahat hareket eden Dar Hareketli Körük lastik şeklini alabilen pistonları bile dengede çalıştıran malzemedir. Bisiklet üretim tesislerinde de yaygın kullanılan körükler amacına uygun kullanılır. İç çap ve serbest duruşları müşteri için oldukça önemlidir. Bu malzemelerde ham madde kalitesi sıcak ekvator bölgelerden gelir. Aşınma olmayan malzemeler olduğundan dolayı genellikle değişen iklimlerde temine edilen ürünlerdir. Kalıcı kimyasal süreçlerden geçen kauçuk malzemelerde 80 veya 90 derece ısıl işlem süreçleri vardır.

Uzun yıllar dayanıklı olan Dar Hareketli Körük parçalar da elastik olması ve aşınma yırtılma gibi sorunları çıkarmaması alıcısını memnun eder. Bağlantı yapılan malzemeye karşı büyük direnç göstermesi oldukça kullanışlı olduğunu gösterir. Aynı zamanda bakımları belirli zamanlarda kendine has olan yağ işle yapılır. Bu malzemeler için özel bakım yağları vardır. Sentetik malzemede belirli hareketlere sahip olan bu malzemelere yağ sürüldüğünde dönme gücüyle birlikte aslında dayanıklılığını sağlıyoruz.

bir yorum bırakın