Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın Kapısı Fiyatları

İnsanların kullanmış oldukları ürünler arasında acil durumlar için kullanılacak olan ürünler de bulunmaktadır. Bunlarda bir tanesi de yangın kapıları olup özellikle çok sayıda insanın bulunduğu binalarda yer almaktadır. Gün içinde çok sayıda insanın kullandığı binalarda bu tür önlemlerin alınması ve buna bağlı olarak da farklı ürünlerin kullanılması son derece önemlidir. İnsanların hayatlarını kurtarması bakımından söz konusu ürünler çok öneli bir rol üstlenmekte olup sağladığı yararlar saymakla bitmez. Yangın kapılarının en temel ve en bilinen özelliği yangın durumunda dahi kullanılabilir olmasıdır. Farklı özellikleri olan ürünlerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Yangın kapısı fiyatları birçok unsurdan etkilenmekte ve bunlara göre ya artmakta ya da azalmaktadır.

Yangın Kapısı Fiyatları ve Fiyatların Farklılık Göstermesinin Temel Nedeni

İnsanların olduğu bütün yapılarda kullanılabilen yangın kapıları güvenlik açısından çok önemli bir rol üstlenmektedir. Bu kapıların yapılmış olduğu malzemeler yangına karşı dayanıklı olup yangından etkilenmemektedir. Kısacası ateşten etkilenmeyen bu ürünler şiddetli yangın esnasında dahi kullanılabilmektedir. Yangın kapısı fiyatları kapılarda bulunan özelliklere ve kapıların büyüklüğüne bağlı değişmektedir. Güvenlik standartlarına uygun olarak üretilen kapılan fiyatları 250 TL ile 1.200 TL arasında değişmektedir. Fakat söz konusu miktarlar daha yukarı çıkabilmektedir. Yangın esnasında 1.200 derece sıcaklığa kadar dayanabilen kapılarda herhangi bir genleşme meydana gelerek sıkışma oluşmamaktadır. Böylece de acil durumlarda insanlar buradan dışarıya tahliye edilebilmekte ve zarar görmeleri engellenmektedir.

Yangın Kapısı Fiyatları ve Ürün Özellikleri

Yangın kapısı fiyatları tercih edilecek olan ürünlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Panik bar metale sahip kanat kalınlığı 0,2 mm ve kasa kalınlığı ise 1,2 mm olan kapıların ortalama fiyatları 650 TL’dir. Çift kanatlı ve biraz daha ince olan bir başka ürünün fiyatı ise 260 TL civarındadır. Yani kullanılacak olan yere bağlı olarak farklı ürünler tercih edilebilmektedir. Bunlar dışında 450 TL’ye 360 TL’ye de farklı ürünler bulmak mümkündür. Yukarıda da bahsedildiği gibi kapıların boyutu ve kullanılan malzemelerin kalınlığı fiyatların farklılık göstermesine neden olmaktadır. Her bütçeye uygun ürün bulmak mümkündür.

Yangın Kapısı
Yangın Kapısı

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın