Otomatik Kapı Motoru 2


Otomatik kapı motoruna ihtiyacınız mı var? Doğru yerdesiniz. Firmamız değişik kapı türleri, değişik marka ve model otomatik kapıların satış ve servis hizmetlerini uzun yıllardan beridir yapmaktadır.

Her şeyden önce doğru otomatik kapı motoru seçmek tecrübe ve bilgi gerekmektedir. Ancak doğru cevaba ulaşmak için sorulması gereken soru ilk olarak hangi otomatik kapı değil, hangi tür kapı olmalıdır.

Doğru otomatik kapı motorunu bulmamızda ilk aşmamız gereken problem kapı türünün belirlenmesidir. Aslında çoğu kişi burada doğru kapı türünün sadece bir tane olabileceğini düşünebilir. Fakat fiziksel şartlar el vermese bile farklı türlü kapı modelleri aynı yere de kullanılabilir.

Dairesel kapılar ile katlanabilir kanatlı kapılar aynı mekanlarda kullanılabilir. Burada kullanılabilecek otomatik kapı motorları farklıdır. Bu örneğe benzer örnekleri daha da fazlalaştırabiliriz. Hele ki konu otomatik garaj kapısı ise burada alternatifler de daha da fazlalaşmaktadır.

Otomatik kapı türü belirlendikten sonra elbette iş otomatik kapı motorunu belirlemeye gelir. Her ne kadar kapının fiziksel özellikleri ilk belirleyici unsur gibi gözükse de birtakım isteklerimiz alternatif otomatik kapı motoru seçeneklerini önümüze getirebilir.

Burada belirleyici unsurlar, kapının uzunlukları, ağırlıkları, çalışma sıklıkları, açma kapanma hızları gibi özellikleri sayabiliriz.

Otomatik kapı motorlarını belirleyici bir diğer unsur ise, alternatif otomasyon sistemleri ile uyumunu söyleyebiliriz. İlave özellikler ile otomatik kapımızı daha işlevsel kılmak için otomatik kapı motorunun bu isteklere cevap verebilecek teknolojik alt yapıya sahip olması da gerekmektedir.

Firmamız, başta dünyaca ünlü Faac, Nice ve BFT gibi markaların hem otomatik kapı motorlarını satmakta hem de otomatik kapı motorları için servis hizmeti de vermektedir.

Her türlü otomatik kapı motoru ihtiyacınız için hemen bizi arayın ve mutlu müşteri ailemiz içerisindeki yerinizi alın.

20150602_180218 (791 x 309)


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum “Otomatik Kapı Motoru

 • Orhan ÇİFTÇİ ANTALYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

  YANAKAYAR KAPI MOTORU SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ
  1- Kapı motorunun kontrol paneli, switch (siviç)’ler gibi bütün aksamları motorun içinde toplanmış olmalı.
  2- Kapıda galvanizli çelik kremayer kullanılmalı.
  3- Motor koruma sınıfı IP 54 standartlarında olmalı.
  4- Kapı Motoru taşıma kapasitesi 600 kg. olmalı.
  5- Motorun besleme gerilimi 220-330 volt arası olmalı. Ayrıca 200 volt ile 260 volt arası çalışabilecek voltaj düzenleme ünitesi bulunmalı ve yerinde yapılacak testlerde 24 volt kısa devre edildiği zaman kontrol paneli kendini koruma altına almalı. Kısa devre kalkınca ünite tekrar çalışmaya devam etmeli.
  6- Motor 24 volt D.C. (Doğru Akım) Motoru olmalı.
  7- Motorun hızı dakikada 12 metre kapıyı açabilmeli. ± %10 olmalıdır.
  8- Motor hiç durmadan 1 saatte çalışma sürekliliği %85 olmalı.
  9- Şebeke gerilimi kesildiği zaman Motoru besleyen Akü Sistemi bulunmalı.
  10- Gerilimin kesilmesinde kişisel manuel anahtarı ile motor manuele alınıp elle kapatılıp açılabilmeli.
  11- Kontrol panele uzuktan kumanda, buton, kart okuyucu, loop dedektör, anahtarlı buton, cep telefonu ile kapı açma gibi tüm ACCESS Kontrol elemanları bağlanmalı.
  12- Kapı açılma ve kapanma sırasında önde veya arkada bir engelle karşılaştığında (Radar ve Fotosellerin dışında) otomatik hareketini geri almalıdır. Engel kalktığında açmaya veya kapamaya devam etmeli.
  13- Üretici firma Fabrikasyon hatalara karşı en az 2 (iki) yıl garanti ve 10 (on) yıl yedek parça bulundurma garantisi vermeli. Bakım Servisi il içinde olmalıdır.
  14- Motor -25/+70 derece sıcaklıkta çalışmalı.
  15- Motor gücü 360 Watt olmalı.
  16- Motor çalışırken yanıp sönen ikaz lambası olmalı. Ve ikaz lambasının görünür bir yükseklikte tutturulmuş olmalı.
  17- Anten olmalı ve yüksek bir yere monte edilmeli.
  18- Sistemle birlikte 2 adet kanallı kumanda ile kumanda edilmeli.
  19- Firmaların ISO 9001-2000, CE ve TSE-HYB Belgesi, kapasite raporu bulunmalı.
  20- Firmalar tekliflerini orijinal kataloglarla birlikte verecekler, teklif ettikleri cihazın markası, modeli, Şartnamede istenen şartlara uygunluğu Kataloglarda açıkça görülecektir. Bu şartlarda olmayan firmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  21- Firmalar sistemi çalışır vaziyette teslim etmekle yükümlü olacaklar. Bu nedenle şartname veya malzeme listesinde yer alması dahi, sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması için tüm cihaz ve aksesuar tekliflerde göz önünde bulundurulacaktır.
  22- Arıza durumunda Yurt dışından yedek parça bekleme sorununu ortadan kaldırmak maksatlı yerli üretimler tercih sebebidir. Firma iş bitiminde ürünlerle ilgili sanayi bakanlığından onaylı Garanti Belgesi ve kullanma kılavuzu vermeli. Bu özelliğe haiz olmayan firmalar değerlendirme dışı tutulacaktır.
  23- Firmalar Mekanizmanın imalatçısı, distribütörü veya yetkili satıcısı olduklarını belgeleyeceklerdir.
  şartnameye uygun tekliflerinizi bekliyoruz,