Ahşap Sürgü Kapı Sistemleri


Ahşap Sürgü Kapı Sistemleri

Ahşap sürgü kapı sistemleri kapı sistemleri içerisinde en çok tercih edilenlerdendir. Çünkü bu tür kapılar çok kullanışlıdır. Bu tür kapılar açılması kolay olan ve çok fazla yer kaplamayan kapılardandır. Ahşap sürgü kapı sistemlerinin kullanıldıkları alanlar çok fazla olup tercih edildiği yerler dar alanlar olmaktadır. Bu tür kapı sistemi iki kanattan meydana gelmektedir. Bu kanatlardan birisi diğer kanadın içine girer kapı bu şekilde açılır. Sürgülü olan kapı sistemleri raylardan meydana gelmektedir. Bu rayların kullanım süreleri rayların kaliteli malzemelerden üretilmesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Raylar kolayca birçok kapıya montaj edilebilmektedir. Manuel olarak yapılan sürgülü kapılar sonradan otomatik sürgü kapı haline getirilmektedir. Böyle bir değişiklik istediğinizde bir miktar ücret ödemek zorunda kalacaksınız.

 

Ahşap Sürgülü Kapı Modelleri

 

  • Cep Kapı; Ahşap cep kapı modeli daha çok dar bir alana sahip yerlerde tercih edilmektedir. Kapı gizli bir alan oluşturur ve açılan kapı bu bölmeye yerleşir. Bu sebeple cep kapı adını almaktadır.
  • Sürme Kapı; kapının alt kısmında ve üst kısmında yer alan raylar sayesinde açılma kapanma yapan kapılardır. Kapı modeli daha çok manuel olarak kullanılmaktadır.
  • Rüstik Sürgü Kapı; Ahşap malzemelerden yapılmaktadır. Ahşap sürgü kapı sistemleri arasında çok tercih edilenlerden olup fiyatları çok makul olan kapılardandır. Kapı sürgüleri kapı eşiğinde bulunmaktadır.

 

Ahşap Sürgü Kapı Sistemlerinin Kullanımı

 

Ahşap sürgü kapı sistemleri biraz yavaş işleyen kapı sistemleri arasında yer almaktadır. Yoğun olarak işleyen mekânlarda ahşap modellerinin kullanılması önerilmemektedir. Ahşap sürgülerden meydana gelmiş kapılar en çok cep sürgü kapı şeklinde oluşmaktadır. Ahşap sürgü kapıları çok pahalı kapılar olmayıp boyutlarına göre fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Ahşap sürgü kapı sistemleri kullanışlıdır ancak bu kapıların temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kapıların tozlanması veya sürgü yerlerine ufak tefek parçacıkların takılması kapılarınızın zor açılıp kapanmasına neden olabilir. Takılan kapınız zarar görecektir. Bu sebeple sürgülerinizi düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Bu kapıların sürgüleri sizin tercih etmiş olduğunuz yöne doğru yapılabilmektedir. Yerinizin durumuna göre ayarlanma yapıldığı için de tercih edilmesi muhtemel kapılardandır.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir